PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rafał Leszczyński prezesem KZN Bieżanów

Rafał Leszczyński - dotychczasowy członek zarządu - został prezesem Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych "Bieżanów".

Rafał Leszczyński prezesem KZN Bieżanów
Rafał Leszczyński (fot. mat. pras./wnp.pl)
REKLAMA

• Walne zgromadzenie wspólników Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych "Bieżanów" powierzyło Rafałowi Leszczyńskiemu - dotychczasowemu członkowi zarządu - stanowisko prezesa spółki.

• Po skończeniu pełnej kadencji, poprzedni prezes, Ryszard Leszczyński, objął funkcję wiceprezesa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Skład zarządu uzupełnia, kolejną już kadencję, Barbara Król, która odpowiedzialna jest za kwestie finansów firmy.

WZW odbyło się 30 czerwca, ale o jej decyzjach spółka informuje dziś.

W komunikacie stwierdza, że "celem zmian, również pokoleniowych, wprowadzonych przez WZW, jest stworzenie bardziej wydolnej i elastycznie reagującej na rynkowe bodźce struktury zarządczej".

Przed nowym prezesem stawia się jako główne zadania "bezpieczne przeprowadzenie spółki i Grupy KZN Bieżanów przez okres inwestycyjnego boomu, koordynację działań i wzmocnienie potencjału holdingu oraz zwiększenie roli eksportu w portfolio organizacji".

- Przed naszą spółką i grupą kapitałową rysują się duże możliwości rozwoju, których efektem ma być zwiększenie udziału w polskim i zagranicznym rynku nawierzchni szynowych, dalszy rozwój technologiczny i czynny udział w budowaniu solidnych podstaw całej naszej branży - powiedział nowy prezes.

Rafał Leszczyński na stanowisku członka zarządu KZN "Bieżanów" pracował od lipca 2014 roku, odpowiadając za sprawy produkcji, a następnie również za politykę handlową spółki. W spółce jest obecny po ukończeniu - 13 lat temu - Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, na kierunku zarządzania (specjalność: zarządzanie przedsiębiorstwami).

Grupa KZN Bieżanów zajmuje się produkcją i dostawą elementów nawierzchniowych, kompleksową obsługą inwestycji infrastrukturalnych i wsparciem procesu eksploatacji nawierzchni torowej (utrzymanie, diagnostyka, ekspertyzy, remonty).

W ostatnich latach, firma nabyła udziały w spółkach: handlowo-dystrybucyjnej Trade Port z Katowic, Nasycalni Podkładów w Czeremsze oraz Vistula Rail Operator, zajmującej się obsługą bocznic i usługami logistycznymi.

W 2013 r. z KZN "Bieżanów" wydzieliło spółki: KZN Rail (realizacja inwestycji związanych z nawierzchnią szynową), KZN & Talegria (zajmuje się produkcją i sprzedażą konstrukcji dedykowanych dla systemów kolei dużych prędkości), a w skład grupy wchodzi także spółka handlowa KZN Bahntechnik (sprzedaż i dystrybucja produktów w Niemczech).

W 2015 r. przychody Grupy KZN Bieżanów wyniosły około 500 mln złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rafał Leszczyński prezesem KZN Bieżanów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA