×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rafał Kubicki odchodzi z stanowiska komendanta stołeczny policji

  • Autor: aw/PAP
  • 23 paź 2017 17:08

Komendant stołeczny policji insp. Rafał Kubicki zdecydował o przejściu na emeryturę.  Kandydatem na to stanowisko jest zastępca komendanta stołecznego policji mł. insp. Andrzej Krajewski - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Rafał Kubicki odchodzi z stanowiska komendanta stołeczny policji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kubicki kierował stołecznym garnizonem od marca 2017 roku.

"Komendant Kubicki zdecydował o przejściu na emeryturę. To są względy osobiste, sam mówił o tym dziś, a więc ze względów osobistych taką decyzję podjął" - powiedział dziennikarzom Błaszczak, pytany o dymisję szefa stołecznego garnizonu policji.

"Nie zaskoczyła mnie ta decyzja, dlatego że zostałem poinformowany przez komendanta Kubickiego o jego planach. Myślę, że możemy już powiedzieć, że kandydatem jest obecny zastępca komendanta stołecznego policji pan inspektor Andrzej Krajewski" - dodał szef MSWiA.

Minister podkreślił, że "cała procedura trwa". "Mamy taką specyficzną regulację, polegającą na pytaniu kierowanym do prezydenta Warszawy, a (...) pani (Hanna) Gronkiewicz-Waltz nie jest kooperatywna. Widzimy to wszystko podczas obrad komisji weryfikacyjnej, na które nie przychodzi, a więc spodziewamy się, że pani prezydent Warszawy również będzie zwlekała z wydaniem opinii" - powiedział Błaszczak.

Do czasu powołania nowego szefa KSP jego obowiązki będzie pełnił I zastępca komendanta stołecznego insp. Piotr Berent.

Andrzej Krajewski został przyjęty do służby w policji 2 kwietnia 1991 roku i od początku związany był ze stołecznym garnizonem. Uzyskał tytuł magistra w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Uczestniczył w pracach związanych z przygotowaniem oraz realizacją zabezpieczeń policyjnych m.in. Europejskiego Szczytu Gospodarczego w 2004 r.), Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO w 2012 r. oraz szczytu NATO w 2016 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rafał Kubicki odchodzi z stanowiska komendanta stołeczny policji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA