Rafał Albin nowym dyrektorem w polskim oddziale Microsoft

Rafał Albin, dotychczasowy szef działu nowych technologii objął stanowisko szefa działu consumer channel group, zastępując Krzysztofa Florczaka, który wkrótce obejmie nową rolę w ramach organizacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rafał Albin nowym dyrektorem w polskim oddziale Microsoft

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 lip 2016 12:50


Rafał Albin jest związany z polskim oddziałem Microsoft od 2009 roku. W tym czasie odpowiadał między innymi za wprowadzenie na polski rynek systemu Windows 7 oraz Windows 8, którego premiera została uznana za jedną z najlepszych nie tylko w regionie CEE, ale została zauważona poza nim.

Minione trzy lata Rafał Albin kierował zespołem nowych technologii (developer experience, DX). Jego głównym zadaniem było poszerzenie kompetencji i obszarów działań zespołu. Po przeprowadzonym z sukcesem projekcie zmian, kompetencje DX zostały rozszerzone między innymi o działania wspierające procesy implementacji najnowszych technologii Microsoft, m.in. Microsoft Azure w rozwiązanych partnerów ISV.

Zanim Rafał Albin dołączył do Microsoft swoje doświadczenie zawodowe zdobywał odpowiadając między innymi za konsolidację produktową AB z ATC Holding po przejęciu ATC, jednego z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w Czechach i na Słowacji. Podczas swojej pracy w dystrybucji, odpowiadał również za rozwój dystrybucji i marketing, wprowadził również na polski rynek wiele popularnych dziś marek sprzętu komputerowego.

Albin prowadził także własną firmę dostarczającą oprogramowanie i usługi IT przedsiębiorstwom z sektora MSP. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.