PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 26 wrz 2019 12:20

Radosław Woźniak od 3 września 2019 r. jest prezesem zarządu Grupy Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL). Do tej pory był wiceprezesem w tym samym zarządzie.

Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego
Radosław Woźniak (fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Obejmując stanowisko prezesa EFL, Radosław Woźniak dołączył do korporacyjnego komitetu wykonawczego Crédit Agricole Leasing & Factoring. Jest to ekspercka spółka zależna Grupy Crédit Agricole w zakresie specjalistycznego finansowania.

Radosław Woźniak jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Doradztwa Finansowego i Pośrednictwa Business Development Institute.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stając na czele EFL, Radosław Woźniak zamierza wzmacniać dotychczasowe silne strony firmy i na nich budować stabilne funkcjonowanie na trudnym, konkurencyjnym rynku.

- EFL jest postrzegany jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w branży leasingowej w Polsce. Moim celem będzie utrzymanie tej pozycji poprzez kreowanie i wdrażanie kolejnych rozwiązań, wykorzystując nasz wewnętrzny potencjał, którym dysponujemy - mówił Woźniak po powołaniu go na nowe stanowisko.

Radosław Woźniak karierę zawodową rozpoczął jako przedsiębiorca i współwłaściciel małej firmy z sektora IT. Następnie pracował w Spółce Getin Service Provider jako wiceprezes. W październiku 2003 r. dołączył do Europejskiego Funduszu Leasingowego jako project manager odpowiedzialny za współpracę z zewnętrznymi instytucjami finansowymi. Następnie został zastępcą dyrektora sprzedaży, a w latach 2005-2010 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego linii biznesowych retail leasing i auto finance. W 2010 r. został mianowany wiceprezesem odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing. W maju 2018 roku Radosław Woźniak objął funkcję prezesa zarządu EFL Finance - spółki zajmującej się dystrybucją produktów Grupy EFL oraz będącej agentem ubezpieczeniowym.

Woźniak  jako członek Rady Nadzorczej Carefleet, członek Rady Nadzorczej Eurofactor Polska i członek Rady Nadzorczej CA Leasing Serbia aktywnie pracuje na rzecz rozwoju i promocji leasingu w Europie Środkowo-Wschodniej.

EFL jest trzecim największym leasingodawcą w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA