PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Radosław Osiński ponownie w radzie nadzorczej PGE

Zwyczajne walne zgromadzenie PGE Polska Grupa Energetyczna podjęło uchwałę o powołaniu Radosława Osińskiego do składu rady nadzorczej spółki z dniem 27 czerwca br.

REKLAMA

Przy czym Radosław Osiński, który jest obecnie zatrudniony na stanowisku naczelnika wydziału w Departamencie Kontroli i Nadzoru Ministerstwa Energii, z dniem 26 czerwca br. został odwołany z rady nadzorczej PGE, w drodze oświadczenia złożonego przez ministra energii.

Ze statutu PGE wynika, że minister energii stworzył sobie w ten sposób możliwość powołania członka rady nadzorczej PGE w drodze pisemnego oświadczenia składnego zarządowi spółki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Skarb Państwa, reprezentowany w PGE przez ministra energii, jest uprawniony do powoływania oraz odwoływania jednego członka rady nadzorczej w drodze pisemnego oświadczenia składanego zarządowi spółki i nie wymaga to uchwały walnego zgromadzenia.

Takim członkiem rady nadzorczej PGE był właśnie Radosław Osiński, którego minister energii (reprezentujący Skarb Państwa) powołał do rady nadzorczej PGE z dniem 5 września 2016, a odwołał z dniem 26 czerwca br.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radosław Osiński ponownie w radzie nadzorczej PGE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA