Radosław Krochta prezesem MLP Group

• Rada nadzorcza MLP Group w dniu 9 czerwca podjęła uchwałę o powołaniu Radosława Krochty na stanowisko prezesa zarządu.
• Dotychczas pełnił on funkcję wiceprezesa oraz dyrektora generalnego MLP Group.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Radosław Krochta prezesem MLP Group

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

10 cze 2016 14:27


Radosław Krochta na fotelu prezesa zastąpił Michaela Shapiro, któremu rada nadzorcza powierzyła funkcję wiceprezesa MLP Group.

- Naszym celem jest kontynuacja dotychczasowej strategii zorientowanej na systematycznej rozbudowie parków logistycznych. Koncentrujemy się także na zwiększaniu banku ziemi w atrakcyjnych lokalizacjach. Poza rozbudową posiadanych obiektów, w najbliższych planach mamy także rozwój dwóch nowych parków logistycznych w okolicach Wrocławia oraz Gliwic. Analizujemy także rozpoczęcie inwestycji w regionie łódzkim i śląskim. W tym roku chcemy także wejść na rynek niemiecki oraz przyglądamy się rynkowi rumuńskiemu. Podejmowane działania mają na celu systematyczny wzrost wartości całej Grupy – mówi Radosław Krochta.

Radosław Krochta jest związany z MLP Group od 2010 roku, pełniąc dotychczas funkcję wiceprezesa zarządu. Doświadczenie w branży finansowej zdobywał w Polsce, Europie Wschodniej i Stanach Zjednoczonych – między innymi zajmował stanowisko CFO w Dresdner Bank Polska. Kilka lat był również Dyrektorem Działu Doradztwa Strategicznego w Deloitte Advisory w Warszawie, wcześniej pracował jako manager w PWC w Warszawie i Stanach Zjednoczonych.

Radosław T. Krochta ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku Finanse. Oprócz tego ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania na Nottingham University oraz studia podyplomowe MBA.

MLP Group jest jednym z deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Grupa działa na rynku w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.