Rada nadzorcza KGHM wymieniła trzech członków miedziowej spółki

Rada nadzorcza KGHM na wniosek prezesa Herberta Wirtha wymieniła w poniedziałek trzech członków zarządu spółki - podała firma w komunikacie. Jako główny powód zmian wskazano "konieczność wzmocnienia spójności działań i konsolidacji Grupy Kapitałowej KGHM".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rada nadzorcza KGHM wymieniła trzech członków miedziowej spółki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 wrz 2013 22:55


"Rada nadzorcza KGHM Polska Miedz SA odwołała dzisiaj ze składu zarządu Włodzimierza Kicińskiego, odpowiadającego za finanse oraz Adama Sawickiego, który zarządzał sprawami korporacyjnymi. Rada przyjęła również do wiadomości motywowaną względami osobistymi rezygnację Doroty Włoch ze stanowiska wiceprezesa zarząd do spraw rozwoju" - napisano w komunikacie.

W skład zarządu KGHM Polska Miedz rada nadzorcza powołała Jarosława Romanowskiego, Marcina Chmielewskiego i Jacka Kardelę. "Warunki makroekonomiczne ostatnio nam nie sprzyjają. Musimy zewrzeć szyki i podjąć intensywne, skuteczne działania na rzecz wzrostu wartości naszej spółki i całej grupy kapitałowej KGHM. Jestem przekonany, że w tym składzie zarząd będzie prowadził spójne, ukierunkowane na rozwój działania, z korzyścią dla samej spółki i naszych akcjonariuszy" - wyjaśnił, cytowany w komunikacie, prezes KGHM Herbert Wirth.

Zgodnie z informacją Jarosław Romanowski będzie pierwszym wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za sprawy finansowe. Spółka wskazała, że przez wiele lat związany z KGHM, dysponuje ogromnym doświadczeniem w obszarze finansów w sektorze związanym z obsługą specyficznych potrzeb KGHM. Obecnie jest członkiem zarządu KGHM International.

Marcin Chmielewski będzie odpowiadał za sprawy korporacyjne. Dotychczas, jako prezes zarządu KGHM TFI zarządzał grupą spółek wchodzących w skład portfela KGHM TFI.

Jacek Kardela będzie odpowiadał za sprawy rozwoju spółki. "W ostatnich latach zarządzał Dolnośląską Fabryką Maszyn Zanam-Legmet - obecnie KGHM Zanam, doprowadzając do wzrostu jakości oraz asortymentu produkcji tej firmy, przy jednoczesnym budowaniu nowych miejsc pracy" - napisano.

W komunikacie podano ponadto, że zarząd przedstawił radzie nadzorczej informację na temat prac nad aktualizacją obowiązującej strategii spółki oraz przebiegu realizowanych w KGHM projektów strategicznych.

Notowana na warszawskim parkiecie KGHM jest jednym z największych na świecie producentów miedzi i największym producentem srebra. Posiada kopalnie w Polsce, USA, Kanadzie i Chile. Spółka realizuje projekty wydobywcze w Niemczech, Chile, Kanadzie i na Grenlandii. Do KGHM należą m.in. huty miedzi w Legnicy i Głogowie. Ponad 31,7 proc. akcji firmy ma Skarb Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.