×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW

  • Autor: PAP/JP
  • 31 mar 2022 14:07

Dotychczasowy dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dr Przemysław Ligenza został powołany przez minister klimatu i środowiska Annę Moskwę na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony i Gospodarki Wodnej – poinformował w czwartek rzecznik MKiŚ Aleksander Brzózka.

Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW
Przemysław Ligenza (Fot. mat. pras. UDT)
REKLAMA

"Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wręczyła dziś powołanie dr Przemysławowi Ligenzie na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" - przekazał rzecznik resortu Aleksander Brzózka.

Przemysław Ligenza jest dr. nauk ekonomicznych, ekspertem w zakresie restrukturyzacji i zarządzania zmianą w różnych organizacjach - ochrony środowiska, sektora finansów publicznych, firm prywatnych.

Poprzednio, od początku stycznia 2017 roku, był zatrudniony w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od 30 stycznia 2019 r. był szefem tej instytucji.

25 lutego minister odwołała ze stanowiska prezesa NFOŚiGW Macieja Chorowskiego. Od tego czasu obowiązki szefa Funduszu pełnił wiceprezes Paweł Mirowski.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), który powstał w 1989 r. w okresie zmian ustrojowych Polski, jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym.

Narodowy Fundusz oferuje pożyczki, dotacje oraz inne formy dofinansowania projektów realizowanych m.in. przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne, organizacje społeczne a także osoby fizyczne. W sektorze finansów publicznych Narodowy Fundusz jest również największym w Polsce partnerem międzynarodowych instytucji finansowych w obsłudze środków zagranicznych przeznaczonych na ochronę środowiska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • igmw 2022-03-31 15:46:43

    Z radością żegnamy i gratulujemy awansu a'la "Alternatywy 4"

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA