PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przemysław Kurczewski zastępcą dyrektora NCBR

  • Autor: AT
  • 6 gru 2019 9:24

Przemysław Kurczewski został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Zgodnie z ustawą o NCBR nowy zastępca został wybrany w drodze konkursu na czteroletnią kadencję.

Przemysław Kurczewski zastępcą dyrektora NCBR
Adobe Stock
REKLAMA

Kurczewski jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Prawa University of Maryland w Stanach Zjednoczonych oraz studiów Master of Business Administration (Executive MBA) na Politechnice Warszawskiej.

W swojej karierze podejmował już wiele wyzwań z obszaru organizacji i zarządzania. Może pochwalić się doświadczeniem na stanowiskach menedżerskich i w prowadzeniu złożonych projektów biznesowych. Jego atutem jest także praktyczna znajomość NCBR, gdzie przed objęciem nowych obowiązków pracował jako audytor.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dołożę wszelkich starań, żeby wspierać Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w wyzwalaniu potężnych zasobów innowacyjności polskich przedsiębiorców i naukowców. To ich dokonania tworzą solidny fundament rozwoju naszej gospodarki - mówi Przemysław Kurczewski. 

- Mamy w Polsce naprawdę wielki kapitał ludzkich talentów. Chcemy tak kierować środki finansowe, żeby te zasoby mogły w pełni się rozwinąć i żeby ich rezultatem były innowacje, także na skalę światową. Do tego potrzeba m.in. właściwych decyzji o charakterze strategicznym - dodaje zastępca dyrektora NCBR.

Przemysław Kurczewski w latach 2008-2017 pełnił funkcję prezesa zarządu Emitel S.A. W tym czasie z powodzeniem przeprowadził szereg strategicznych projektów. Jednym z największych przedsięwzięć, o kluczowym znaczeniu dla odbiorców, było uruchomienie naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

W latach 2007-2008 pracował jako doradca (wykonawczy) prezesa zarządu Telekomunikacji Polskiej, a także zasiadał w radach nadzorczych spółek należących do Grupy Kapitałowej Telekomunikacji Polskiej.

W okresie 1998-2007 Przemysław Kurczewski piastował następujące funkcje zawodowe: dyrektor Departamentu Relacji Regulacyjnych Telekomunikacji Polskiej S.A., dyrektor strategii hurtowej Telekomunikacji Polskiej S.A., Executive w PriceWaterhouseCoopers, starszy prawnik i manager w Kancelarii Wierzbowski i Wspólnicy, prawnik w Kancelarii Coopers & Lybrand.

Aktywnie angażował się w działania licznych organizacji branżowych, takich jak: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Konfederacja Pracodawców Polskich, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej, Rada Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych (Politechnika Warszawska) oraz American Chamber of Commerce.

Kurczewski jest laureatem wielu nagród, w tym Złotej i Kryształowej Anteny przyznanych podczas Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów w kategoriach Menedżer Roku oraz Firma Roku. Został też wyróżniony nagrodą Diamenty Private Equity dla najdynamiczniej rozwijającej się spółki portfelowej na rynku polskim.

Dyrektorem Centrum jest dr inż. Wojciech Kamieniecki. Od 2017 r. zastępcą dyrektora NCBR pozostaje też Izabela Żmudka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przemysław Kurczewski zastępcą dyrektora NCBR

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA