×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prof. Jan Miodek kończy 70 lat i … przechodzi na emeryturę

  • Autor: MIW
  • 7 cze 2016 12:29

• Słynny filolog, propagator pięknej polszczyzny i fan Ruchu Chorzów 7 czerwca kończy 70 lat.
• Z tej okazji Uniwersytet Wrocławski zachęca do składania okolicznościowych życzeń dla profesora Miodka.
• Po blisko 30 latach kierowania Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Jan Miodek przechodzi na emeryturę.

Prof. Jan Miodek kończy 70 lat i … przechodzi na emeryturę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dziś (7 czerwca) prof. Jan Miodek kończy 70 lat. Z tej okazji Uniwersytet Wrocławski, na której to uczelni znany filolog od lat wykładał, organizuje akcję „ Kartka dla Profesora Miodka”.

- Czekamy na kartki i listy z życzeniami dla prof. Jana Miodka. Poszukujemy anegdot i wspomnień o Profesorze. Zbieramy także filmy oraz zdjęcia, które robili studenci, absolwenci, fani, przyjaciele Profesorowi i takie, na których są oni wspólnie z nim. Obiecujemy, że wszystkie przesłane do nas materiały trafią do rąk Profesora w dniu jego imienin tj. 24 czerwca, wtedy też będziemy obchodzić jubileusz 70-lecia Profesora. – informuje na swojej stronie internetowej Uniwersytet Wrocławski. Korespondencję można kierować mailem (na adres promocja@uwr.edu.pl), drogą tradycyjną (na adres: Uniwersytet Wrocławski, Zespół ds. Promocji, pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław z dopiskiem „PROF. MIODEK”) lub można też zamieszczać na tablicy facebookowego wydarzenia "Kartka dla Profesora Miodka".

Huczne urodziny zbiegną się jednak z pożegnaniem przez prof. Miodka murów uczelni. Jak bowiem przyznają przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, niestrudzony krzewiciel i popularyzator piękna mowy polskiej, twórca telewizyjnego programu „Ojczyzna Polszczyzna”, tarnogórzanin z urodzenia i wrocławianin z wyboru, wielki fan piłki nożnej w ogóle, a Ruchu Chorzów w szczególe, promotor blisko 400 magistrów i 30 doktorów „po blisko 30 latach kierowania Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przechodzi na emeryturę”.

- Jubileusz 70-lecia Jego urodzin jest niepowtarzalną okazją do podziękowania mu za jego długoletnią działalność, wszechstronną aktywność i nieustającą życzliwość - piszą organizatorzy wydarzenia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prof. Jan Miodek kończy 70 lat i … przechodzi na emeryturę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA