PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prezydent powołał ministrów Budę i Rzeczkowską do Rady Dialogu Społecznego

  • Autor: PAP/JP
  • 17 maj 2022 17:57

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę oraz minister finansów Magdalenę Rzeczkowską w skład Rady Dialogu Społecznego. Wyzwania są duże, bo czasy są trudne - zwrócił się prezydent do nowo powołanych członków RDS.

Prezydent powołał ministrów Budę i Rzeczkowską do Rady Dialogu Społecznego
Prezydent Andrzej Duda i minister rozwoju i technologii Waldemar Buda (fot. PAP/Marcin Obara)
REKLAMA
  • Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda odwołał również z Rady Piotra Nowaka (byłego ministra rozwoju i technologii) oraz Tadeusza Kościńskiego (byłego ministra finansów).
  • Prezydent wyraził nadzieję, że prace RDS "w potrzebnych sytuacjach będą się toczyły w sposób skuteczny pozwalający na wypracowanie najlepszych rozwiązań".
  • Dodał, że jest dla niego wielką satysfakcją, że Rada została stworzona, a on - jako Prezydent RP - "w jakimś sensie sprawuje nad nią patronat, nad jej pracą, choćby formalnie poprzez dokonywanie tych nominacji".

Witając nowo powołanych członków Rady, Duda podkreślił, że "wyzwania są duże, bo czasy są trudne". "Rada Dialogu Społecznego musi się dziś pochylać nad niezwykle trudnymi problemami, które wynikają przede wszystkim z przyczyn obiektywnych - to znaczy z sytuacji międzynarodowej, z wojny, jaką Rosja rozpoczęła ponad dwa miesiące temu na Ukrainie, z tego wszystkiego, co w związku z tym dzieje się na rynku surowcowym, na rynku paliw, (...) na giełdach, jeśli chodzi o wartość obligacji" - wyliczał prezydent.

Jak wskazywał, to wszystko, jak i wzrastające ceny materiałów budowlanych, pogarszające się możliwości rozwojowe są problemem dla rządzących, ale niosą za sobą także ogromne problemy społeczne "w postaci impulsów inflacyjnych, których trudno się było spodziewać, a które z całą pewnością wojna wygenerowała w tym jeszcze większym stopniu". "Choć wszyscy wiemy, że przede wszystkim pochodzą one z czasów - bo wtedy to się zaczęło - gdy wydawaliśmy ogromne pieniądze na ratowanie polskich przedsiębiorców, polskiej gospodarki w związku z pandemią koronawirusa, z lockdownami, z którymi mieliśmy do czynienia" - kontynuował.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Wydawaliśmy my, wydawali praktycznie wszyscy na świecie. Skutek rzeczywiście jest ogromny, impuls inflacyjny, który obserwujemy teraz, do którego dołożyła się wojna na Ukrainie" - powiedział Andrzej Duda.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent powołał ministrów Budę i Rzeczkowską do Rady Dialogu Społecznego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA