Prezes PKP PLK Remigiusz Paszkiewicz złożył rezygnację

Remigiusz Paszkiewicz złożył rezygnację ze stanowiska prezesa spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, które zajmował od kwietnia 2012 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes PKP PLK Remigiusz Paszkiewicz złożył rezygnację

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 kwi 2015 7:52


Jako podano w komunikacie, powodem rezygnacji jest „wypełnienie misji oraz nowe plany zawodowe”. Paszkiewicz wskazał natomiast, że ostatnie trzy lata w PKP PLK były „ekscytujące i pełne wyzwań”.

- Wprowadziliśmy zmiany, dzięki którym wykorzystujemy unijne fundusze, przyspieszyliśmy inwestycje i znacząco skróciliśmy czasy przejazdu na wielu trasach. Np. z Warszawy do Gdańska można już dojechać komfortowo w trzy godziny zamiast sześciu - podkreślił Paszkiewicz.

PKP PLK podały, że wśród postawionych przed nim zadań znalazły się m.in. usprawnienie procesu inwestycyjnego i utrzymania oraz poprawa bezpieczeństwa. Spółka dodała, że zmiany wprowadzone w tych obszarach przyniosły oczekiwane efekty.

Pod koniec ubiegłego tygodnia rada nadzorcza PKP PLK ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa spółki.

Kandydaci mogą składać zgłoszenia do 17 kwietnia. Złożone oferty zostaną otwarte w 23 kwietnia, a rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 8 maja.

Łączny koszt inwestycji w linie kolejowe w nowym budżecie unijnym jest szacowany na ponad 50 mld zł. Jednak obecnie kolejarze koncentrują się jeszcze na finalizowaniu projektów z ubiegłego budżetu UE.

Plany na lata 2014-2015 przewidują rewitalizację i modernizację 1800 km torów i sieci trakcyjnej, 2700 rozjazdów i 1200 przejazdów kolejowych. Łączna wartość tych zadań to ok. 16 mld.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.