PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka Artur Wasil odwołany

  • Autor: PAP/JP
  • 16 wrz 2022 12:32

Rada Nadzorcza spółki Lubelski Węgiel Bogdanka odwołała w piątek ze stanowiska prezesa Artura Wasila - poinformowała spółka. Obowiązki prezesa zarządu powierzono wiceprezesowi ds. ekonomiczno-finansowych Arturowi Wasilewskiemu.

Prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka Artur Wasil odwołany
Artur Wasil, były już prezes Lubelskiego Węgla "Bogdanka" (fot. PTWP)
REKLAMA

Bogdanka to spółka akcyjna notowana na GPW. Niemal 65 proc. akcji ma kontrolowany przez Skarb Państwa koncern energetyczny Enea.

Zgodnie z wynikami za I półrocze 2022 r., wydobycie Bogdanki wyniosło ponad 5,6 mln ton węgla. Spółka podała też, że utrzymała swoją pozycję rynkową, osiągając 30 proc. udział w sprzedaży węgla do energetyki zawodowej. Zysk netto wyniósł 336 mln zł, a wydatki inwestycyjne 272 mln zł, z czego 222 mln zł przeznaczone na nowe wyrobiska i modernizację istniejących.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W środę Bogdanka obniżyła do 8,3 mln ton z 9,2 mln ton plan produkcyjny węgla handlowego w 2022 r. Spółka podała, że w ścianie uruchomionej w dniu 31 sierpnia 2022 r. nastąpił nagły i niespodziewany wzrost ciśnienia eksploatacyjnego, w wyniku czego doszło do jej zaciśnięcia. Po tym zdarzeniu podjęto działania w celu uwolnienia zaciśniętych sekcji i wznowienia eksploatacji. Jak podkreślała Bogdanka, z uwagi na skalę zjawiska, prace są skomplikowane pod względem technicznym i organizacyjnym.

Również w środę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował na twitterze, że jest po rozmowie z prezesem Enei i w piątek rada nadzorcza Bogdanki rozpatrzy wniosek o odwołanie prezesa Artura Wasila.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka Artur Wasil odwołany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA