Prezes DSS złożył rezygnację. Wybrano już jego następcę

Rada nadzorcza znajdujących się w upadłości układowej Dolnośląskich Surowców Skalnych przyjęła rezygnację Mariusza Romana z pełnienia funkcji prezesa spółki. Jednocześnie na jego następcą został Rafał Abratański, dotychczasowy wiceprezes DSS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes DSS złożył rezygnację. Wybrano już jego następcę

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 sty 2014 16:32


Mariusz Roman nie podał powodów rezygnacji, niemniej pozostanie on w zarządzie DSS, gdyż rada nadzorcza powierzyła mu stanowisko wiceprezesa.

Roman prezesem DSS został w kwietniu 2012 r.; wcześniej był związany m.in. Grupą Kolastyna/Miraculum. Również wówczas do rady nadzorczej spółki powołano Rafała Abratańskiego, wiceprezesa DM IDMSA, które z kolei jest jednym z głównych wierzycieli DSS. Dwa miesiące później objął on funkcję wiceprezes DSS.

Jak podała spółka, odbyło się także posiedzenie rady nadzorczej zależnej od DSS spółki Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, która również znajduje się w upadłości.

Nadzór odwołał ze stanowiska prezesa KKSM Maksymiliana Kostrzewę i powierzyła mu funkcję pierwszego wiceprezesa. Nowym szefem spółki również został Rafał Abratański, wcześniej przewodniczący nadzoru KKSM.

Skonsolidowane przychody DSS w trzecim kwartale 2013 r. wyniosły 50,3 mln zł (wzrost o 28 proc.). Spółka informowała, że ze względu na wysokie koszty finansowe wynikające z utworzenia rezerw na potencjalne odsetki należne wierzycielom strata netto grupy wyniosła 16,4 mln zł.

W sumie po trzech kwartałach grupa DSS miała 92,16 mln zł przychodów wobec 101,17 mln zł rok wcześniej. Strata netto wyniosła 64,93 mln zł wobec 53,67 mln zł straty przed rokiem.

DSS informowały, że z chwilą uprawomocnienia się układów z wierzycielami w spółki i zależnych KKSM lub ewentualnie zawarcia ugód pozasądowych, rezerwy na potencjalne odsetki należne wierzycielom zostaną rozwiązane do wysokości zobowiązań ustalonych w ramach tych procesów.

W trzecim kwartale 2013 r. grupa DSS sprzedała ok. 1,7 mln ton kruszyw - o blisko 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. Od początku roku do końca września sprzedaż wyniosła nieco ponad 3 mln ton - ok. 10 proc. mniej niż rok wcześniej

Kilkanaście dni temu DSS poinformowały o zawarciu ugody z chińską firmą Covec, na mocy której strony zrzekły się wszystkich wzajemnych roszczeń wynikających z zawartych w latach 2010-2011 umów na podwykonawstwo i dostawy kruszyw oraz betonów na budowę odcinków A i C autostrady A2 z Łodzi do Warszawy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.