Prawie cały zarząd Poczty Polskiej odwołany

Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej oraz dwóch członków zarządu, zostało odwołanych we wtorek (26 stycznia) przez radę nadzorczą spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prawie cały zarząd Poczty Polskiej odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 sty 2016 23:08


O zmianach kadrowych, które nastąpiły 26 stycznia Poczta Polska informuje w komunikacie. Rada nadzorcza odwołała z zajmowanego stanowiska Jerzego Jóźkowiaka, prezesa Poczty Polskiej oraz panów: Janusza Wojtasa i Piotra Michalskiego, członków zarządu spółki. W zarządzie pozostał Rafał Krzemień (wiceprezes) i Paweł Włoch.

Natomiast do pełnienia funkcji prezesa Poczty Polskiej, rada delegowała Marka Chibowskiego, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

Jerzy Jóźkowiak (na zdjęciu) był prezesem w spółce od 2011 r.

Czytaj też wywiad z Andrzejem Niteckim, dyrektorem personalnym w Poczcie Polskiej: Chcemy, żeby listonosz zastał adresata w domu i nie zostawił awizo

Poczta Polska to największy pracodawca w Polsce zatrudniający blisko 80 tys. osób - z czego większość pracuje w oparciu o umowy o pracę - i zarazem jedna z najbardziej uzwiązkowionych spółek w Polsce: działają w niej 74 związki zawodowe.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", stary zarząd  tuż przez odwołaniem podniósł od 1 lutego najniższe wynagrodzenie zasadnicze w Poczcie Polskiej do kwoty 1900 zł.  Podwyżkę otrzyma prawie 19 tys. osób (czyli ponad 20 proc. pracowników Poczty). Kwota przeznaczona na ten cel to około 30 milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

11 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Grzegorz Fryszczyn 2017-12-02 15:10:28

Min. Adamowicz,to pacynka w rękach nowego Zarządu Poczty Polskiej. Ta zmiana Zarządu to fikcja.Pracownicy PP to nadal niewolnicy za marne pieniądze.

Grzegorz Fryszczyn 2017-01-20 19:26:58

25 stycznia 2011 r. Wasza kontrolerka, podczas fikcyjnej kontroli, pobiła moją małżonkę robiąc z niej kalekę. Jesteście MAFIĄ i nią zostaniecie. Nawet jak zmieni się kierownictwo, można nazywać was zawsze bandytami. Chronicie zleceniodawce i protokół pokontrolny bo boicie się ,że wreszcie ktoś dobierze się Wam do dupy.

zosia 2016-04-08 19:29:29

nie wiem czy dyrekcja wie co się dzieje w urzędach pocztowych w mniejszych miejscowościach nie ma na czas faktur za różne media listy piorytetowe które podobno mają być na drugi dzień na odległość 100 km docierają po 14 dniach albo wogóle ogromne kolejki w urzędach a czynne 1 okienko istny horror czy nowa dyrekcja o tym wie mam wątpliwości