Powołano Krajową Radę Gastronomii i Cateringu. Sylwester Cacek przewodniczącym

• Branża gastronomiczna powołała Krajową Radę Gastronomii i Cateringu - KRGiC, która ma na celu reprezentowanie interesów uczestników tego rynku.
• Jej przewodniczącym został Sylwester Cacek, prezes i udziałowiec Sfinks Polska SA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powołano Krajową Radę Gastronomii i Cateringu. Sylwester Cacek przewodniczącym

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl (AT)

www.portalspozywczy.pl

6 wrz 2016 15:06


- Już od jakiegoś czasu branża gastronomiczna planowała powołać organizację, która będzie reprezentować interesy uczestników tego rynku. Środowisko to jest jednak bardzo rozproszone, a firmy mają często rozbieżne interesy. Dlatego trudno było powołać odpowiednią izbę gospodarczą - przyznaje Sylwester Cacek.

Ale - jak dodaje - zwyciężyła pomysłowość. Pomysłodawcy - (wśród nich Sylwester Cacek) udali się do Naczelnej Organizacji Technicznej, a w jej skład wchodzi Stowarzyszenie Inżynierów Przemysłu Spożywczego. W ramach tych organizacji można tworzyć krajowe rady. Z tej możliwości skorzystano.

- Radę zawiązały trzy firmy, a później – z biegiem czasu – szybko pozyskaliśmy kolejnych zainteresowanych. Z racji tego, że mamy już siedzibę, sekretariat i obsługę księgową, możemy zająć się tylko i wyłącznie kwestiami merytorycznymi - mówi Cacek.

W czerwcu br. odbyło się spotkanie organizacyjne, przyjęto statut i wybrano Prezydium Rady, któremu przewodniczy Sylwester Cacek.

- Już też zabraliśmy się do rzetelnej pracy. Udaliśmy się na spotkanie w Ministerstwie Finansów, gdzie rozmawialiśmy o wsparciu akcji „Loteria Paragonowa” w branży gastronomicznej. Jesteśmy też po spotkaniach związanych z innymi zmianami legislacyjnymi istotnymi dla firm z naszego rynku. Będziemy dążyli do sytuacji, w której będziemy aktywnie opiniować wszystkie planowane zmiany legislacyjne, mogące wpływać na naszą branżę - dodaje.

Jak podkreśla, najważniejsze cele, jakie stoją przed Radą, to aktywne współtworzenie przepisów i zmian legislacyjnych dotyczących gastronomii. - To trudny i specyficzny rynek, więc warto, żeby nasza opinia była słyszana wśród decydentów. Do tej pory nikt się tym nie zajmował, a jak głosi słynne powiedzenie: „Nieobecni nie mają racji” - mówi Sylwester Cacek.

- Z drugiej strony, wciąż chcemy się rozwijać i przyjmować nowych członków, choć – trzeba zaznaczyć - większość dużych sieci już przystąpiła do Rady - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Sanjan 2016-09-12 17:52:34

Żenada, kolejna pseudo organizacja dużych graczy dla dyzych graczy aby sobie szykować uklady