Port Gdynia: Krystyna Szambelańczyk i Walery Tankiewicz odwołani z zarządu

Rada nadzorcza zarządu Morskiego Portu Gdynia odwołała ze składu zarządu dwoje wiceprezesów spółki - Krystynę Szambelańczyk i Walerego Tankiewicza. Swoje stanowisko zachował prezes Janusz Jarosiński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Port Gdynia: Krystyna Szambelańczyk i Walery Tankiewicz odwołani z zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

5 maj 2016 12:53


Jak poinformowano na stronie zarządu Morskiego Portu Gdynia (ZMPG), rada nadzorcza odwołała ze składu zarządu spółki Krystynę Szambelańczyk, wiceprezesa, dyrektora ds. finansów i zarządzania finansami oraz Walerego Tankiewicza, wiceprezesa zarządu, dyrektora ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem.

Szambelańczyk zatrudniona była w spółce od 1982 roku. Funkcję członka zarządu spółki ZMPG pełniła w latach 2000-2002, a wiceprezesa zarządu w latach 2008-2016. Walery Tankiewicz funkcję wiceprezesa zarządu spółki pełnił od 2000 roku. Nie podano powodu odwołania.

- Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła decyzję o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego w celu uzupełnienia składu zarządu - poinformowano.

Dotychczasowy prezes zarządu, Janusz Jarosiński pozostał na stanowisku. Jarosiński związany jest z gdyńskim portem od ponad 30 lat. Prezesem lub wiceprezesem spółki jest nieprzerwanie od 1999 roku. Na ostatnią, szóstą kadencję został wybrany w kwietniu 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.