PARTNERZY PORTALU

Polskie Forum HR wybrało nowy zarząd. Anna Wicha prezesem

  • Justyna Koc
    jk
  • 7 paź 2016 10:23

• Polskie Forum HR – związek pracodawców, reprezentujący agencje zatrudnienia w Polsce, wybrał prezesa - Annę Wichę, dyrektora generalnego Adecco.
• Do wyborów zgłosiło się sześciu kandydatów – wszyscy oni zasiadali w zarządzie podczas kończącej się 2-letniej kadencji.

Polskie Forum HR wybrało nowy zarząd. Anna Wicha prezesem
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Obecni członkowie zarządu PFHR to: Karolina Adamiec-Vook z Bridge the Gap, Agnieszka Bulik z Randstad, Barbara Drabich z Manpower, Wojciech Ratajczyk z Trenkwalder, Stefan Schwarz z grupy Aterima oraz Anna Wicha z Adecco.

Anna Wicha pełni funkcję prezesa Polskiego Forum HR od 2010 roku. Aktualnie zaczyna swoją czwartą kadencję na tym stanowisku. W branży działa już od 16 lat. W 2007 roku została mianowana dyrektorem generalnym Adecco Poland. W latach 2010-2011 oraz ponownie od 2014 r. odpowiada za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii. Jest także członkiem zarządu World Employment Confederation (wcześniej CIETT), organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia na świecie.

 - Wobec wyzwań, jakie stoją obecnie przed branżą – zmiany w polskim ustawodawstwie, nowe unijne przepisy o ochronie danych osobowych, jak również dynamiczne zmiany demograficzne, umacniający się rynek pracownika i problemy z brakiem kandydatów, musimy stale podnosić naszą rangę jako uznanego partnera społecznego. Branża agencji zatrudnienia ma bowiem istotny wpływ na kształtowanie efektywnego rynku pracy. Celem nadrzędnym PFHR jest adwokatura interesów branży, angażowanie się w dialog społeczny oraz wsparcie w rozwoju biznesu dla jego członków – podsumowuje Anna Wicha.

Karolina Adamiec-Vook to prezes i executive consultant w Bridge the Gap. Z branżą doradztwa personalnego oraz konsultingiem HR związana od kilkunastu lat. Jako country manager Reed w Polsce odpowiadała za rozwój biznesu na kluczowym dla Reed rynku w regionie Europy. W Adecco Poland kierowała zespołem realizującym międzynarodowe projekty rekrutacyjne. Trener i certyfikowany asesor metodologii i narzędzi "Targeted Selection System" (wywiady kompetencyjne, testy, Assessment/ Development Centre). Certyfikowany asesor AC/DC Ernst & Young Academy of Business. Wykładowca na studiach podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
 
Agnieszka Bulik jest dyrektorem ds. prawnych i public affairs w Randstad Polska. Specjalizuje się w zagadnieniach rynku pracy, a w szczególności zatrudnieniu tymczasowym i outsourcingu procesów zarządzania zasobami ludzkimi. Pełni funkcję wiceprezesa ds. pracy tymczasowej w Polskim Forum HR. Jako ekspert PFHR działa na rzecz rozwoju sektora agencji zatrudnienia w Polsce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polskie Forum HR wybrało nowy zarząd. Anna Wicha prezesem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA