Polacy bardziej optymistyczni niż Hiszpanie

Hiszpanie szacują, że będą szukać pracy przez 16 miesięcy. Polacy są bardziej optymistyczni, bo sądzą, że "tylko" osiem - podaje Polskie Forum HR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy bardziej optymistyczni niż Hiszpanie

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 16:38


Niski wzrost gospodarczy i rosnące bezrobocie nie nastrajają pozytywnie pracowników. Boją się, że po stracie pracy, długo nie będą mogli znaleźć innej. Najgorzej jest na południu Europy.

Włosi uważają, że potrzebują na dostanie nowego zatrudnienia 15, Francuzi – 10, a Brytyjczycy podobnie jak Polacy – 8 miesięcy. Niemcy spekulują, że wystarczy im 7 miesięcy.

Opinie te potwierdza także Indeks Zaufania Pracowników do znalezienia nowej Gi Group, który we wrześniu spadł do poziomu 32,85 pkt. Najniższy jest w Hiszpanii (23,82), a najwyższy u naszych zachodnich sąsiadów (45,35).

Zaufanie pracowników do znalezienia nowej pracy to jeden z trzech obszarów, które składają się na globalny Indeks Zaufania Pracowników, przygotowany przez Gi Group. Indeks ten skonstruowany jest z trzech subindeksów: zaufania w organizacji, łatwości znalezienia nowej pracy oraz zaufania do instytucji i może przybierać wartość od 1 do 100 - informuje Polskie Forum HR.

– Badanie Gi Group pokazuje, że skutki spowolnienia gospodarczego odciskają wyraźne piętno na pracownikach – powiedział Antonio Carvelli, country manager Gi Group w Polsce. – Spada ich zaufanie do znalezienia nowej pracy, polityków czy możliwości rozwoju. Nawet najlepsi pod prawie każdym względem Niemcy w większości wypadków są tylko umiarkowanie pozytywni – dodaje.

Indeks Zaufania Pracowników powstał na podstawie badani 6000 reprezentatywnych osób.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.