PLL LOT: Ewa Kołowiecka i Maciej Dziudzik odwołani z zarządu

Rada Nadzorcza PLL LOT zdecydowała o odwołaniu dwóch członków zarządu: Ewy Kołowieckiej, członka zarządu ds. operacyjnych oraz Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych - poinformowała spółka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PLL LOT: Ewa Kołowiecka i Maciej Dziudzik odwołani z zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 gru 2015 19:49


Ewa Kołowiecka od stycznia 2014 r. jako członek zarządu była odpowiedzialna za bezpieczeństwo operacji lotniczych, w tym za szkolenia, zdatność techniczną floty, operacje lotnicze i naziemne oraz systemy jakości i ochrony przewozów.

Od grudnia 2013 r. swoją funkcję pełnił Maciej Dziudzik, który z firmą związany był od 2001 r. Jako członek zarządu odpowiadał m.in. za finansowanie floty i zarządzanie aktywami, planowanie finansowe, budżet. Od kilku miesięcy zarządzał także obszarem cargo.

Wcześniej - w piątek - Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o odwołaniu sześciu i powołaniu dziewięciu nowych członków Rady Nadzorczej LOT.

Ze składu RN odwołano wtedy: Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Tomasza Dziedzica, Pawła Łatacza, Małgorzatę Molas, Bartosza Sosnowskiego i Macieja Wituckiego. Powołano za to Wojciecha Kownasa, Andrzeja Rymuta, Irenę Sączek, Dominika Hunka, Agnieszkę Rasińską, Krzysztofa Zgorzelskiego, Ryszarda Klimczyka, Mirosława Stanisławskiego i Andrzeja Wysockiego.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa, który posiada 99,82 proc. akcji, TFS Silesia - 0,144 proc. akcji oraz pracownicy - 0,036 proc. akcji.

W 2014 r., po raz pierwszy od siedmiu lat, firma zarobiła na lataniu ponad 99 mln zł. W tym roku, zgodnie z zapowiedziami władz spółki, wynik finansowy ma oscylować w okolicach zera. Według wcześniejszych założeń miało być to 120 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.