×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PKP Energetyka powołała do zarządu Beatę Górniak i nie tylko

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 3 lut 2020 10:15

Rada nadzorcza PKP Energetyka powołała Beatę Górniak i Marka Kleszczewskiego do pełnienia funkcji członków zarządu Grupy Kapitałowej PKP Energetyka. Jednocześnie ze spółki odszedł Konrad Tyrajski. Pełnił rolę członka zarządu Grupy od 2015 r.  Zarząd działa w nowym składzie od 1 lutego 2020 r.

PKP Energetyka powołała do zarządu Beatę Górniak i nie tylko
Beata Górniak (fot. PKP Energetyka/materiały prasowe)
REKLAMA

Beata Górniak nową funkcje będzie łączyć z dotychczasowym stanowiskiem dyrektora departamentu zarządzania zasobami ludzkimi.  Pracuje w PKP Energetyka od 2017 r. Z sukcesem przeprowadziła transformację procesów HR w firmie zatrudniającej obecnie blisko 5000 pracowników. Efektem działań jej zespołu jest przyznanie spółce w 2019 i 2020 roku międzynarodowego certyfikatu Top Employer. Wcześniej zarządzała działami personalnymi i HR w takich przedsiębiorstwach jak: Tauron, Vattenfall, Saint Gobain oraz Tesco. Ekspertka w procesach zarządzania zmianą oraz budowania relacji pracowniczych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła również Advanced Management Program w ICAN Institute.

- Jestem dumna, że podczas transformacji jaką przeszła nasza organizacja wzmocniliśmy autonomię
i poczucie wpływu pracowników na firmę -mówi sama Beata Górniak. - Widzimy to we wskaźniku zaangażowania, które wzrosło z 46 proc. w 2017 do 65 proc. w 2019 r. Teraz przed spółką dalszy rozwój.

Marek Kleszczewski (fot. PKP Energetyka/materiały prasowe)
Marek Kleszczewski (fot. PKP Energetyka/materiały prasowe)

Marek Kleszczewski jednocześnie z funkcją członka zarządu obejmie stanowisko dyrektora oddziału dystrybucja, kluczowego obszaru biznesowego firmy. Będzie odpowiadał m.in za kontynuację projektu modernizacji układów zasilania kolejowej sieci trakcyjnej (MUZa), wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze dystrybucji, w tym za rozwój inteligentnego, zintegrowanego systemu zarządzania energią dla kolei. Przez ostatnie dwa lata jako dyrektor oddziału usługi odpowiadał m .in. za obszar utrzymania sieci trakcyjnej. Efektem działania jego zespołu jest podpisana w ubiegłym roku czteroletnia umowa utrzymaniowa z PKP PLK. Wcześniej pełnił m.in. funkcję wiceprezesa Tauron Dystrybucja i członka zarządu Vattenfall. Jest absolwentem automatyki na Politechnice Śląskiej, uzyskał także tytuł MBA na University of Business Lancashire.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKP Energetyka powołała do zarządu Beatę Górniak i nie tylko
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA