PKO BP: Szykują się zmiany w radzie nadzorczej banku

• W najbliższym czasie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO BP.
• PKO BP planuje zmiany w taryfie prowizji i opłat, które mają wejść w życie 1 maja.
• Minister zapowiada zmiany w w radzie nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKO BP: Szykują się zmiany w radzie nadzorczej banku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

29 sty 2016 14:48


W najbliższym czasie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO BP, nastąpią zmiany w radzie nadzorczej banku - poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz, nawiązując do zapowiedzianej przez PKO BP podwyżki prowizji i opłat.

Bank poinformował, że planuje zmiany w taryfie prowizji i opłat, które mają wejść w życie 1 maja. Część obserwatorów rynku wiązała to z wprowadzaniem podatku bankowego i chęcią jego przerzucenia na klientów.

Czytaj też: PKO BP, Getin Noble, Raiffeisen Bank. Oni zaplanowali zwolnienia grupowe

"Ciężko dyskutować z decyzją banku, która sprawia wrażenie decyzji rutynowej, decyzji, która w tym okresie była podejmowana na przestrzeni ostatnich lat i która niewiele wspólnego, właściwie nic nie ma wspólnego z podatkiem bankowym" - powiedział Jackiewicz dziennikarzom.

"Natomiast bardzo wyraźnie chcę powiedzieć, że sposób komunikowania się ze strony władz banku pozostawia bardzo wiele do życzenia i jest przedmiotem naszej troski, że doszło do takiego zaniedbania. Uważamy, że uzasadnienie dla tego typu podwyżek, dla tego typu zmiany w tabeli marż i opłat, powinno być wcześniej zakomunikowane opinii publicznej, klientom, być może również akcjonariuszom. I z tego powodu wyciągniemy stosowne wnioski, w najbliższym czasie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, nastąpią zmiany w Radzie Nadzorczej - takie, które spowodują, że będzie większa wrażliwość ze strony rady nadzorczej na decyzje zarządu" - powiedział Jackiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.