×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PKN Orlen: Radosław Majczak nowym dyrektorem w Basell Orlen Polyolefins

  • Autor: PAP/AT
  • 11 gru 2017 12:09

Radosław Majczak został powołany przez PKN Orlen na członka zarządu - dyrektora ds. produkcji Basell Orlen Polyolefins (BOP). Obejmie on to stanowisko 16 grudnia, zastępując na nim Piotra Żehaluka, który w zarządzie spółki zasiadał od listopada 2014 r.

PKN Orlen: Radosław Majczak nowym dyrektorem w Basell Orlen Polyolefins
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

BOP, informując w poniedziałek o zmianie w swym zarządzie, podkreślił, że Majczak, "posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze produkcji poliolefin".

Jak podał BOP, Majczak rozpoczął pracę w tej spółce w 2003 r., czyli z początkiem jej działalności - wcześniej pracował w PKN Orlen, początkowo jako aparatowy, a następnie wielokrotnie awansował, zostając kierownikiem wydziału polipropylenu.

Majczak ukończył wydział inżynierii procesowej i ochrony środowiska na Politechnice Łódzkiej, a także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oraz bezpieczeństwa procesów przemysłowych. Posiada też dyplom Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W BOP, jak podała spółka, Majczak "brał udział w budowie i uruchomieniu dwóch światowej skali instalacji do produkcji polietylenu" wysokiej gęstości Hostalen oraz polipropylenu Spheripol. Od kilku lat pełni funkcję dyrektora produkcji polimerów w BOP.

Po powołaniu Majczaka do zarządu BOP, pozostały jego skład się nie zmienia - zasiadają w nim: Joseph Tanner - prezes i dyrektor generalny spółki, a także Jaap Rabou - członek zarządu i dyrektor sprzedaży oraz Tomasz Szymański - członek zarządu i dyrektor finansowy.

BOP to działająca od 2003 r. spółka joint venture, w której udziały posiadają po połowie Basell Europe Holdings i PKN Orlen. Jest to jedyny producent poliolefin w Polsce i zarazem największy w kraju wytwórca tworzyw sztucznych. Zakład produkcyjny spółki, gdzie wytwarzane są poliolefiny: polipropylen i polietylen, znajduje się w sąsiedztwie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku.

W 2005 r. BOP uruchomił dwie instalacje: do produkcji polipropylenu Spheripol o wydajności 400 tys. ton rocznie i polietylenu wysokiej gęstości Hostalen o zdolności produkcyjnej 320 tys. ton w ciągu roku. Spółka posiada również instalację wytwarzającą polietylen małej gęstości (LDPE) o zdolności produkcyjnej 100 tys. ton rocznie.

PKN Orlen informował w kwietniu, iż będzie dostarczał do BOP propylen, którego produkcja zostanie uruchomiona po oddaniu do użytku budowanej obecnie w zakładzie głównym płockiego koncernu instalacji metatezy. Ma ona być gotowa w drugiej połowie 2018 r. Zawarta między płockim koncernem a BOP umowa, dotyczy dostaw do 100 tys. ton propylenu w ciągu roku. Porozumienie, którego roczna wartość szacowana jest na ok. 350 mln zł, zostało podpisane na czas trwania umowy joint venture.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKN Orlen: Radosław Majczak nowym dyrektorem w Basell Orlen Polyolefins

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA