Piotr Wojtacha p.o. prezesa Wyższego Urzędu Górniczego

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło z dniem 31 maja 2015 r. odwołała ze stanowiska prezesa Wyższego Urzędu Górniczego Mirosława Koziurę. Od 1 czerwca, do czasu powołania nowego prezesa WUG, powierzono obowiązki prezesa wiceprezesowi Piotrowi Wojtasze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Wojtacha p.o. prezesa Wyższego Urzędu Górniczego

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

2 cze 2016 13:11


Piotr Wojtacha urodził się 23 marca 1959 roku w Chmielniku. Absolwent Technikum Geologicznego w Kielcach oraz Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w zakresie górnictwa i geologii.

Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej, Wydział Organizacji i Zarządzania w zakresie zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwie.

Przed podjęciem pracy w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach pracował w KWK Gliwice w Gliwicach w Dziale Mierniczo-Geologicznym. W Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach zajmował następujące stanowiska:1991-2002 nadinspektor zakładów górniczych, 2002-2009 zastępca dyrektora Urzędu, 2009-2010 dyrektor Urzędu.

Czytaj także: Mirosław Koziura nie jest już prezesem WUG

W okresie od 1 styczna 2011 r. do chwili objęcia stanowiska wiceprezesa WUG kierował Departamentem Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem Wyższego Urzędu Górniczego.

W toku pracy zawodowej zdobył szereg specjalistycznych uprawnień:

geologa górniczego w podziemnych zakładach górniczych;

uprawnienia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa kategorii: 02, IV, VI; uprawnienia Wojewody Krakowskiego kategorii XII; stwierdzających posiadanie kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku kierownika działu mierniczo-geologicznego w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny; świadectwo stwierdzające posiadanie kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku kierownika ruchu zakładu górniczego w odkrywkowych zakładach górniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.