PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Piotr Walczak został wiceministrem finansów i wiceszefem KAS

Piotra Walczaka został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcę szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  • Autor: PAP/AT
  • 24 mar 2017 12:29
Piotr Walczak został wiceministrem finansów i wiceszefem KAS
Piotr Walczak (fot.mf.gov.pl)
REKLAMA

Premier Beata Szydło Piotra Walczaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcę szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Nowy wiceminister - informuje MF - jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu rachunkowości i zarządzania finansowego oraz problematyki przestępczości - Europejskie Podyplomowe Studium Problematyki Przestępczości.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 1997 r. związany ze Służbą Celną: w latach 2007-2012 oraz 2014-2017 zajmował stanowiska kierownicze w Służbie Celnej: zastępcy dyrektora oraz dyrektora w izbach celnych w Łodzi i w Kielcach - wynika z komunikatu.

"W latach 2012-2014 pełnił służbę w Ministerstwie Finansów, w 2012 r. uczestniczył w Międzynarodowej Misji UE/UNDP EUBAM w Mołdawii i na Ukrainie, gdzie był odpowiedzialny za budowę mobilnych grup mołdawskiej Służby Celnej" - głosi komunikat MF.

W bieżącym roku, dodaje resort, został zastępcą szefa Służby Celnej oraz koordynatorem ds. utworzenia Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

Krajowa Administracja Skarbowa działa od 1 marca 2017 roku na podstawie specjalnej ustawy. Powstała w wyniku konsolidacji Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. KAS ma być wyspecjalizowaną administracją rządową, wykonującą zadania z zakresu realizacji dochodów podatkowych, należności celnych, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych. Szefem KAS jest wiceminister finansów (w randze sekretarza stanu) Marian Banaś.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Walczak został wiceministrem finansów i wiceszefem KAS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA