Piotr Pietrzak został dyrektorem zarządzającym WinQbator

Do Grupy W Investment, dołączył Piotr Pietrzak, nowy dyrektor zarządzający znajdującego się w strukturach Grupy funduszu zalążkowego WinQbator. Będzie on odpowiedzialny za koordynację realizowanych projektów w funduszu WinQbator.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Pietrzak został dyrektorem zarządzającym WinQbator

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 lut 2014 12:30


Piotr Pietrzak od 10 lat zawodowo związany z rynkiem transakcji kapitałowych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz programu finansów międzynarodowych na Universiteit van Tilburg w Holandii. W latach 2004 - 2010 pracował jako analityk, asocjata oraz starszym asocjata dla firmy bankowości inwestycyjnej Trigon, gdzie uczestniczył w licznych projektach doradczych z zakresu M&A dla polskich i międzynarodowych klientów. W latach 2010-2013 zajmował stanowisko menedżera inwestycyjnego w Krajowym Funduszu Kapitałowym. W tym czasie przeprowadził cztery projekty inwestycji w fundusze VC, nadzorował pracę łącznie 6 funduszy VC z portfela KFK, jako członek komitetów inwestycyjnych opiniował ponad 30 projektów inwestycji typu VC. Od stycznia 2014 roku pełni obowiązki dyrektora zarządzającego funduszu WinQbator, spółki z Grupy W Investments, gdzie odpowiedzialny będzie za koordynacje realizowanych projektów w ramach inkubatora.

- Dołączenie Piotra Pietrzaka do Grupy W Investments jest istotnym elementem skutecznej realizacji przyjętych celów inwestycyjnych. Liczymy na jego doświadczenie, jak i zdobyte podczas wieloletniej pracy w prowadzeniu projektów VC bardzo cenne kompetencje. Cieszę się, że tak doświadczony menedżer będzie częścią zespołu W Investments - mówi Małgorzata Walczak, wiceprezes W Investments.

WinQbator oficjalnie ruszył w styczniu 2014 r. Projekt ma dwuletni horyzont inwestycyjny a jego realizacja zakończy się w grudniu 2015 r. Pod koniec 2013 roku, W Investments podpisał z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę na dofinansowanie WinQbator kwotą 10 mln zł. Partnerem merytorycznym projektu jest spółka Tele-Polska Holding.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.