PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Piotr Palmowski dyrektorem ds. zasobów ludzkich w FM Logistic

  • KDS
  • 24 sie 2022 13:04

Piotr Palmowski został mianowany na stanowisko dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry w FM Logistic. Dołączył tym samym do zespołu zarządzającego firmą, tzw. Committee of Directors w tym regionie.

Piotr Palmowski dyrektorem ds. zasobów ludzkich w FM Logistic
Piotr Palmowski (fot. FM Logistic)
REKLAMA

Piotr Palmowski jest absolwentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz BHP. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w obszarze zasobów ludzkich.

Karierę rozpoczął w 2006 roku w FM Logistic, obejmując stanowisko specjalisty ds. zasobów ludzkich na platformie w Jarostach. W latach 2008 – 2014 rozwijał swoje kompetencje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, wynagrodzeń i benefitów oraz Health & Safety w firmach będących liderami swoich branż m.in Bosch and Siemens Appliances, największego producenta sprzętu AGD w Europie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2015 r. dołączył do Onninen, działu budownictwa i handlu technicznego Kesko Corporation, jako kierownik ds. kadr i płac. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za 35 lokalizacji w Polsce. W 2020 roku awansował na menedżera ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Do FM Logistic wróćił w lutym 2022 roku jako kierownik ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych na Europę Centralną. Teraz awansował. Jako dyrektor ds. zasobów ludzkich będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej, dbanie o politykę, kulturę organizacyjną i standardy HR w firmie oraz strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi w regionie. Jednym z jego głównych celów jest dalsze uspójnienie, usprawnienie i digitalizacja procesów HRowych, co przy dużej i rozproszonej organizacji operatora logistycznego, ciągłym zapotrzebowaniu na nowych pracowników, współpracy z agencjami pracy tymczasowej, jest kluczowe.

Zastąpi na tym stanowisku Blankę Borkowską, która opuszcza organizację z końcem sierpnia 2022.

FM Logistic Central Europe jest częścią Grupy FM, firmy logistycznej powstałej we Francji, dziś obecnej na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Europy Centralnej firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazynów przeładunkowych i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także zarządza flotą ok. 2 500 pojazdów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Palmowski dyrektorem ds. zasobów ludzkich w FM Logistic

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA