PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Piotr Nowjalis kandydatem Nationale-Nederlanden na członka Rady Nadzorczej PKN Orlen

Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny zgłosił kandydaturę Piotra Nowjalisa na niezależnego członka Rady Nadzorczej PKN Orlen. Podjęcie uchwał w sprawie powołania członków Rady Nadzorczej na nową kadencję znalazło się w porządku obrad zwołanego na 14 czerwca 2019 r. zwyczajnego walnego zgromadzenia PKN Orlen.

Piotr Nowjalis kandydatem Nationale-Nederlanden na członka Rady Nadzorczej PKN Orlen
Piotr Nowjalis jest absolwentem Akademii im, Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego. (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Piotr Nowjalis jest absolwentem Akademii im, Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
  • W trakcie swej kariery pracował w Lotosie, KGHM-ie, a od roku 2008 do 2017 w CCC, gdzie był dyrektorem finansowym i wiceprezesem zarządu.
  • Jest jednym z inicjatorów i członków założycieli Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych.

Jak podkreśla Nationale-Nederlanden Piotr Nowjalis posiada „kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem finansami w spółkach kapitałowych prywatnych i publicznych”.

- Zajmował się zarządzaniem strategicznym, transakcjami fuzji i przejęć, kształtowaniem struktury kapitału, pozyskiwaniem finansowania na krajowych i zagranicznych rynkach finansowych, przeprowadzaniem emisji pierwotnych i wtórnych na GPW, zarządzaniem ryzykiem finansowym, nadzorem korporacyjnym, relacjami inwestorskimi, budżetowaniem, controllingiem oraz rachunkowością i sprawozdawczością finansową – czytamy w przesłanym do mediów komunikacie z CV Nowjalisa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak można w nim przeczytać 45-letni Nowjalis jest absolwentem Akademii im, Leona Koźmińskiego (Executive MBA -2014) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (Wydziału Ekonomicznego - 1997 oraz Wydziału Prawa i Administracji - 1998).

W latach 2003-2017 pełnił funkcje dyrektora finansowego i członka zarządu odpowiedzialnego za finanse w spółkach publicznych notowanych na GPW: od roku 2003 do 2008 w spółce AB z siedzibą we Wrocławiu (dyrektor finansowy i członek zarządu), zaś od roku 2008 do 2017 w spółce CCC (dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu).

Wcześniej pracował jako dyrektor ds. ekonomicznych w M&S Pomorska Fabryka Okien (2002-2003), dyrektor finansowy - dyrektor wykonawczy w KGHM Polska Miedź (1999-2002), specjalista w LOTOS (1998-1999) i w Polskich Liniach Oceanicznych (1997), Zasiadał również w radach nadzorczych spółek publicznych : TlM (2010-2016), Rotopino.Pl (201 1-2013), Vantage Development (2011-2015), LIBET (2017).

Obecnie Nowjalis zasiada w radach nadzorczych spółek: CCC, Dino Polska, Synektik, Novaturas AB i Spokey. Jest także Niezależnym Dyrektorem Wykonawczym w spółce Eurotorg Holding Plc z siedzibą w Limassol na Cyprze. Prowadzi również jednoosobową działalność gospodarczą. Ponadto jest jednym z inicjatorów i członków założycieli Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych.

- Doświadczenie zawodowe oraz profesjonalizm Pana Piotra Nowjalisa pozwalają stwierdzić, że jest to kandydat mogący przysporzyć wiele wartości Spółce, dając rękojmię należytego wykonywania obowiązków niezależnego członka Rady Nadzorczej – czytamy we wniosku złożonym przez Nationale-Nederlanden.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Nowjalis kandydatem Nationale-Nederlanden na członka Rady Nadzorczej PKN Orlen

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA