PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Piotr Mady dyrektorem Narodowego Muzeum Techniki

 • Autor: PAP
 • 20 lip 2017 16:19

Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie pokieruje Piotr Mady, dotychczasowy dyrektor likwidowanego Muzeum Techniki i Przemysłu NOT - podało  MKiDN. Akt powołania wręczył mu w czwartek w siedzibie MKiDN wicepremier prof. Piotr Gliński.

REKLAMA

- Powierzenie obowiązków dyrektora Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie - utworzonego na mocy umowy podpisanej 9 czerwca 2017 r. między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Miastem Stołecznym Warszawą - jest kolejnym ważnym etapem przejmowania misji i zadań likwidowanego przez Naczelną Organizację Techniczną Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Nowa instytucja będzie je realizować w dotychczasowej siedzibie Muzeum NOT - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Resort informuje również, że nowy dyrektor podejmie z FSN-T NOT rozmowy o zasadach przekazania zbiorów likwidowanego Muzeum do Narodowego Muzeum Techniki oraz nabycia od NOT innego mienia tej organizacji, które konieczne będzie do funkcjonowania utworzonego 9 czerwca Muzeum.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ważnym zadaniem dyrektora będzie zatrudnienie w nowej instytucji pracowników, w tym podjęcie rozmów z tymi osobami, które zwolnione zostały z likwidowanego Muzeum NOT - podkreślił resort kultury.

Piotr Mady jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie, studiów podyplomowych na kierunku muzealnictwo (UW) oraz zarządzania kulturą (PAN). Jest on związany z Muzeum Techniki i Przemysłu NOT od 2002 r., w którym rozpoczął pracę jako przewodnik, dochodząc przez stanowisko kierownika Działu Oświatowego, a następnie kierownika Muzeum Motoryzacji - oddziału MTiP NOT do stanowiska dyrektora Muzeum, które zajmował od kwietnia 2015 r. (początkowo jako p.o. dyrektora).

Największa placówka muzealnictwa technicznego w Polsce, Muzeum Techniki i Przemysłu, od lat boryka się z problemami finansowymi. W czerwcu 2016 r. zarząd Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie mieści się muzeum, wypowiedział umowę najmu; powodem było zadłużenie placówki, na które złożyły się m.in. zaległości w opłatach za czynsz. Pod koniec ub.r. zarząd PKiN wezwał Muzeum do opróżnienia zajmowanych pomieszczeń.

Na początku br. zarząd główny Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, prowadzący Muzeum, podjął uchwałę o postawieniu placówki w stan likwidacji.

W pierwszych dniach czerwca MKiDN poinformowało, że z inicjatywy ministra kultury doszło do porozumienia z MNiSW oraz władzami Warszawy w celu utworzenia Narodowego Muzeum Techniki. Resort podał, że współorganizatorzy są gotowi prowadzić rozmowy z NOT ws. uregulowania jego zadłużenia.

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT rozpoczęło działalność w 1955 r., kontynuując prace przedwojennego Muzeum Przemysłu i Techniki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Piotr Mady dyrektorem Narodowego Muzeum Techniki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • niestety 2017-07-22 12:07:18

  niestety to tak wyglada, pan Mady byl zawsze do dyspozycji wladz NOT a nie do zajmowania sie muzeum. Muzeum dzialalo dzieki ciezkiej pracy swoich pracownikow, gdy pan Mady czekal wylacznie na instrukcje z NOT, bo na niczym sie nie znal (troche na samochodach, w koncu konczyl 'samochodowke'. Zniszczyl to biedne muzeum, naplul w twarz pracownikom a teraz znowu wraca na to stanowisko. Tak to PiS dorobil sie kolejnego Misiewicza, gratulacje.

 • osłupiały wręcz 2017-07-21 15:52:05

  Jak rozumieć, że nowy dyrektor podejmuje rozmowy z NOT-em w sprawie... Przecież on jest taki notowskim call-boyem, nie reprezentującym sobą niczego, ani w sferze merytorycznej, organizacyjnej ani żadnej innej. Edukacja? Czy ktoś coś wie o Wyższej Szkole Ekonomicznej? Poszedł tam pan dyrektor, kiedy podziękowała mu za współpracę Politechnika Warszawska. O WSE mówił, że "była przyjazna studentom", znaczy się, że Politechnika Warszawska nie jest?

 • Diego 2017-07-21 07:51:22

  Chyba trudno o gorszą decyzję, Mady to marionetka NOT, bezwolna, niekompetentna. Sam wywalił pracowników i nie zapłacił im wynagrodzeń a teraz ma z nimi *podejmować rozmowy*? Chyba ze swoimi dwoma-trzema lizusami, którzy na pewno chętnie wrócą do tej roboty. Dla reszty pracowników to najgorszy możliwy wybór. Jak tak można było zrobić?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA