Piotr Litwa, były wojewoda śląski wiceprezesem spółki Kopex PBSz

Piotr Litwa, były wojewoda śląski oraz były szef Wyższego Urzędu Górniczego członkiem zarządu i wiceprezesem spółki Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Litwa, były wojewoda śląski wiceprezesem spółki Kopex PBSz

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 sty 2016 11:41


Jak dowiedział się portal wnp.pl, Piotr Litwa 4. stycznia rozpocznie pracę w spółce Kopex PBSz jako wiceprezes i członek zarządu.

Piotr Litwa jest absolwentem Wydziału Górniczego (specjalność: technik eksploatacji złóż) na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W 2000 roku też zakończył studia doktoranckie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył ponadto podyplomowe studia problemów prawnych górnictwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Od wielu lat związany był z górnictwem. Pełnił m.in. funkcje dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Bytomiu oraz w Gliwicach, a także wiceprezesa i prezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Od 12 marca 2014 roku do 8 grudnia 2015 roku był wojewodą śląskim.

Kopex-Przedsiębiorstwo Budowy Szybów działa w branży budownictwa podziemnego w kraju i za granicą.

Posiada ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa górniczego oraz duże doświadczenie i znaczące osiągnięcia w budownictwie przemysłowym.

Działając na rynku od ponad 70 lat wypracowało własne rozwiązania techniczne oraz technologie pozwalające kompleksowo realizować różne zadania zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami odbiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.