Zwyczajne Walne Zgromadzenie Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego powołało nowy zarząd. Tworzą go Piotr Buchwald - prezes, Andrzej Kleszcz - wiceprezes ds. technicznych, i Krzysztof Kubera - wiceprezes ds. ekonomiki i finansów

Dotychczasowym prezesem CSRG był Andrzej Chłopek.
Piotr Buchwald od wielu lat związany jest z sektorem węglowym, a zatem w branży górniczej przedstawiać go nie trzeba. Tak więc głównie z myślą o Czytelnikach z innych dziedzin gospodarki przedstawiamy zawodową sylwetkę nowego szefa Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
Urodził się w 1956 roku w Tarnowskich Górach.
Pierwszą pracę zawodową rozpoczął po ukończeniu studiów - na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej - w kopalni Andaluzja.
Przepracował w tej kopalni 17 lat, przechodząc poszczególne szczeble kariery zawodowej - począwszy od nadgórnika poprzez sztygara zmianowego, oddziałowego oddziału wydobywczego a następnie sztygara oddziału wentylacyjnego, kierownika Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego, nadsztygara, po stanowisko głównego inżyniera wentylacji.
Ukończył też studia podyplomowe z zakresu aerologii górniczej organizowane przez Politechnikę Śląską i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
Pracę doktorską obronił z wyróżnieniem w 2002 roku na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.
Pod koniec 1997 roku zaproponowano mu pracę w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. W służbach ratowniczych pełnił odpowiedzialne funkcje - włącznie ze stanowiskiem naczelnego inżyniera CSRG i dyrektora okręgowej stacji ratownictwa górniczego w Zabrzu.
W 1999 roku zdał egzamin w Ministerstwie Skarbu Państwa, na podstawie którego otrzymał uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych jednoosobowych spółek Skarbu Państwa.
W 2003 roku w ośrodku szkolenia służb specjalnych w USA ukończył kurs z zakresu bezpieczeństwa powszechnego i zarządzania antykryzysowego i otrzymał specjalny certyfikat.
W 2005 roku w Polskiej Fundacji Promocji Kadr ukończył Szkołę Menadżerów w zakresie zarządzania kopalniami i spółkami węglowymi w warunkach restrukturyzacji branży górniczej.
Jesienią 2006 roku Piotr Buchwald został powołany na stanowisko prezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Funkcję tę pełnił do 31 października 2008 roku.
Przez kolejne dwa lata pracował w Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego na stanowisku dyrektora ds. badań.
Później pracował jako wykładowca na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Piotr Buchwald w niedawnym wywiadzie dla portalu wnp.pl skomentował sytuację w polskim górnictwie.



KOMENTARZE (0)