PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Piotr Bojarski nie jest już wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej

  • Autor: PAP/RAF
  • 6 gru 2019 9:39

W Polskiej Grupie Górniczej z dniem 6 grudnia zakończył pracę na stanowisku wiceprezesa do spraw produkcji Piotr Bojarski. Przez ostatnie 3,5 roku był odpowiedzialny za sprawy produkcji węgla. Nowy wiceprezes zostanie wyłoniony w konkursie.

Piotr Bojarski nie jest już wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej
Adobe Stock
REKLAMA

"Z dniem 6 grudnia 2019 r. pan Piotr Bojarski, wiceprezes do spraw produkcji, zakończył współpracę z Polską Grupą Górniczą. W najbliższym czasie Rada Nadzorcza PGG ogłosi konkurs na stanowisko wiceprezesa do spraw produkcji" - poinformował w piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski. 

Będzie to drugi wakat w zarządzie PGG, po dymisji w marcu tego roku wiceprezesa ds. sprzedaży Adama Hochuła. Jego obowiązki przejęli wówczas inni członkowie zarządu spółki - przede wszystkim jej prezes Tomasz Rogala. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie, obok prezesa, członkami zarządu PGG są wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek i wiceprezes ds. pracowniczych Jerzy Janczewski. 

Piotr Bojarski odpowiadał za produkcję w PGG od momentu powołania spółki 1 maja 2016 roku. Ma górnicze doświadczenie - pracował m.in. w kopalniach Grodziec, Julian, Bobrek i Piekary. W latach 2006-2008 kierował kopalnią Budryk. Związany był również z Jastrzębską Spółką Węglową, do której włączona została ta samodzielna wcześniej kopalnia. 

Polska Grupa Górnicza to największy w Unii Europejskiej producent węgla kamiennego. Zatrudnia ok. 42 tys. osób. Roczna produkcja zbliżona jest do 30 mln ton surowca. W 2018 roku spółka wypracowała ok. 493 mln zł zysku netto. W tym roku zysk ma być znacząco mniejszy, zaś poziom produkcji zbliżony do ubiegłorocznego. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Bojarski nie jest już wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA