×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Piotr Berent, Andrzej Krajewski oraz Piotr Byra odwołani ze stanowisk wiceszefów stołecznej policji

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lis 2017 15:42

Wiceszefowie Komendy Stołecznej Policji zostali odwołani ze stanowisk. Do komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka zwrócił się o to nadinsp. Paweł Dobrodziej, który od czwartku (16 listopada) pełni obowiązki komendanta stołecznego.

Piotr Berent, Andrzej Krajewski oraz Piotr Byra odwołani ze stanowisk wiceszefów stołecznej policji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Nowy szef stołecznych policjantów argumentował swój wniosek chęcią samodzielnego doboru swoich zastępców; wcześniej Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, uzyskało informację, iż jeden z zastępców komendanta stołecznego "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa".

Komendant Stołeczny Policji miał trzech zastępców. Byli nimi: insp. Piotr Berent, mł. insp. Andrzej Krajewski oraz podinsp. Piotr Byra.

Rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka powiedział, że komendant stołeczny "zwrócił się z wnioskiem o odwołanie swoich zastępców, argumentując to m.in. chęcią doboru na te stanowiska wybranych przez siebie oficerów policji". "Komendant Główny Policji przychylił się do tego wniosku" - dodał Ciarka.

Rzecznik poinformował także, że Biuro Spraw Wewnętrznych KGP uzyskało informację, iż jeden z zastępców komendanta stołecznego "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa". Ciarka pokreślił, że informacja, wraz z zebranymi w tej sprawie materiałami została "niezwłocznie" przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

RMF FM podało, że chodzi o doniesienie jednej z policjantek, która oskarżyła swojego przełożonego o molestowanie seksualne. Według nieoficjalnych informacji, zbliżonych do sprawy, chodzi o oficera nadzorującego pion prewencji.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, pod koniec października z BSW KGP do prokuratury wpłynęły materiały dotyczące "złośliwego i uporczywego naruszania w KSP praw pracownika, wynikających ze stosunku pracy". "Na tym etapie postępowania nie mogę udzielić więcej informacji odnośnie treści zawiadomienia" - powiedział prok. Łapczyński.

Poinformował, że 7 listopada pokrzywdzona kobieta została przesłuchana przez prokuratora w charakterze świadka i złożyła zeznania. "Prokuratura okręgowa na tym etapie, w oparciu o dostarczoną dokumentację, wykonała czynności procesowe w niezbędnym zakresie i zgodnie z procedurą obowiązującą w tego typu przypadkach, wystąpiła o wyznaczenie innej prokuratury" - powiedział Łapczyński.

Jak wyjaśnił, prokuratura okręgowa wystąpiła o to z uwagi na fakt, że jej prokuratorzy "na co dzień współpracują z KSP w toku prowadzonych śledztw".

Nadinsp. Paweł Dobrodziej, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Lublinie, objął obowiązki szefa KSP w czwartek. Zastąpił na tym stanowisku insp. Rafała Kubickiego, który pod koniec października zdecydował o przejściu na emeryturę. Dobrodziej jest piątym oficerem kierującym stołecznym garnizonem w ciągu ostatnich dwóch lat.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Berent, Andrzej Krajewski oraz Piotr Byra odwołani ze stanowisk wiceszefów stołecznej policji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA