×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pięcioro prezesów sądów odwołanych

  • Autor: PAP/AT
  • 8 sty 2018 15:30

Prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie Maciej Żelazowski oraz prezes Sądu Okręgowego w Kielcach Wojciech Merta zostali odwołani ze stanowisk. Prezesi zmienieni zostali także w sądach rejonowych.

Pięcioro prezesów sądów odwołanych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Po analizie jakości pracy sądów odwołani zostali: prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie oraz prezes Sądu Okręgowego w Kielcach - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

• Prezesów zmieniono też w trzech sądach rejonowych: Poznań Stare Miasto, Poznań Nowe Miasto i Wilda oraz w Nowym Mieście Lubawskim.

• Od wtorku (9 stycznia) prezesami w tych sądach rejonowych będą odpowiednio: sędzia Danuta Felińska-Żukowska, sędzia Kamil Antkowiak oraz sędzia Michał Lasota.

"Otrzymaliśmy decyzję datowaną na 2 stycznia 2018 r. o odwołaniu sędziego Żelazowskiego z funkcji prezesa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. W tej chwili stanowisko jest nieobsadzone" - powiedział w poniedziałek rzecznik tego sądu apelacyjnego sędzia Janusz Jaromin.

Jak uzasadniono w komunikacie MS, szczeciński sąd apelacyjny "nie radzi sobie z opanowaniem wpływu spraw karnych, co oznacza, że w sądzie tym rosną zaległości". "Szczeciński SA zajął pod tym względem 9. miejsce na 11 wszystkich sądów apelacyjnych w kraju. Jest też pod koniec rankingu średniego czasu trwania spraw niezałatwionych" - podkreślono.

"Z opanowaniem wpływu spraw karnych duże problemy ma także Sąd Okręgowy w Kielcach, który zajął pod tym względem 40. pozycję na 45 wszystkich sądów okręgowych w Polsce" - dodał resort. W związku z tym - jak poinformowano - na nowego prezesa tego sądu od wtorku powołano sędziego Ryszarda Sadlika, który "ma ponad 20-letnie doświadczenie, jest specjalistą z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prowadzi wykłady akademickie" oraz ponadto pełni funkcję wiceprezesa kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". W poniedziałek funkcję prezesa kieleckiego SO przestał zaś pełnić sędzia Wojciech Merta.

Prezesi zmienieni zostali także w sądach rejonowych: Poznań Stare Miasto, Poznań Nowe Miasto i Wilda oraz w Nowym Mieście Lubawskim. Od wtorku prezesami w tych sądach będą odpowiednio: sędzia Danuta Felińska-Żukowska, sędzia Kamil Antkowiak oraz sędzia Michał Lasota. W poniedziałek odwołano dotychczasowych prezesów tych sądów - odpowiednio: sędziego Rafała Kubiaka, sędzię Ewę Negra-Kujawę oraz sędziego Andrzeja Borowskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pięcioro prezesów sądów odwołanych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA