Peter Oswald zrezygnował z funkcji szefa rady nadzorczej OMV

Peter Oswald, przewodniczący rady nadzorczej austriackiego koncernu naftowego OMV, poinformował o złożeniu rezygnacji z zajmowanego stanowiska z dniem zakończenia obrad przez najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 18 maja 2016 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Peter Oswald zrezygnował z funkcji szefa rady nadzorczej OMV

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 mar 2016 16:11


- Wspólnie udało nam się położyć strategiczne fundamenty pod przyszły rozwój OMV. Dla mnie osobiście największym osiągnięciem było odbudowanie zaufania i współpracy pomiędzy radą nadzorczą i zarządem spółki. To doprowadziło do znaczącej poprawy klimatu wokół całej firmy - powiedział Peter Oswald po upublicznieniu informacji o swojej rezygnacji.

Nowa strategia korporacyjna OMV, przedkładająca zyskowność nad wielkość produkcji, została jednogłośnie zaaprobowana przez radę nadzorczą, podobnie jak nominacje dla nowych członków zarządu spółki odpowiedzialnych za upstream i finanse. Bardziej wymagający system premiowy ma odegrać kluczową rolę w poprawie zarządzania korporacyjnego. Akcjonariusze najwyraźniej dobrze odebrali nowe podejście, bo akcje OMV w 2015 roku podrożały o 19 proc., podczas gdy międzynarodowy, branżowy indeks FTSE Global Energy spadł w tym czasie o 15 proc.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
OMV

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.