Peter McKay prezesem Veeam Software

6
Peter McKay prezesem Veeam Software fot.veeam.com
Peter McKay, do niedawna starszy wiceprezes i dyrektor generalny na Amerykę w Vmware, został prezesem i dyrektorem operacyjnym (Chief Operating Officer, COO) w firmie Veeam Software.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Peter McKay prezesem Veeam Software

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

5 lip 2016 13:19


Przed przejściem do Veeam, Peter McKay pełnił funkcje kierownicze w amerykańskim oddziale VMware, gdzie rozpoczynał jako wiceprezes ds. sprzedaży na Amerykę w dziale End User Computing. Później był też dyrektorem operacyjnym na kontynencie amerykańskim, gdzie odpowiadał za optymalizację wszystkich procesów związanych z wprowadzaniem na rynek nowych produktów. W Vmware awansował na starszego wiceprezesa ds. korporacyjnych, a następnie objął stanowisko starszego wiceprezesa i jednoczenie dyrektora generalnego w amerykańskim oddziale tej firmy.

Pracę w VMware rozpoczął w wyniku przejęcia firmy Desktone, w której był prezesem i dyrektorem generalnym od 2010 r. do października 2013 r. Wcześniej pełnił funkcje prezesa i dyrektora generalnego w dwóch innych firmach, finansowanych przez kapitał podwyższonego ryzyka: od 2001 do lipca 2008 r. w Watchfire, dostawcy rozwiązań zabezpieczających (przejętym przez IBM w 2007 r.), a także od 1998 do 2001 r. w spółce eCredit (nabytej przez Internet Capital Group). McKay pełnieł też funkcję „dyrektora-rezydenta” w Insight Venture Partners.

Dodatkowo William Largent, dotychczasowy wiceprezesa zarządu objał stanowisko dyrektora generalnego (Chief Executive Officer, CEO) Veeam Software. Nowy CEO ze spółką jest związany od czasu założenia firmy w 2006 r. i od ponad 30 lat pracuje na stanowiskach operacyjnych i kierowniczych w szybko rosnących przedsiębiorstwach. Przed przejściem do Veeam był dyrektorem generalnym Applied Innovation.

Nowy CEO Veeam współpracował też z innymi członkami zespołu kierowniczego tej firmy w Aelita Software, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjno-finansowego. Wcześniej, jako dyrektor finansowy spółki Plug Power, kierował jej pierwszą publiczną ofertą akcji, organizowaną przez bank Goldman, Sachs, w ramach której zgromadzono kapitał przekraczający 150 milionów dolarów.

Veeam Software to dostawca rozwiązań, które zapewniają dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise).

Współzałożyciele i dyrektorzy firmy, Ratmir Timashev i Andrei Baronov, nadal będą odgrywać ważne role w firmie, aktywnie zajmując się strategią rynkową i tworzeniem nowych produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.