Per Utnegaard został prezesem Bilfingera

Per Utnegaard objął stanowisko prezesa Bilfingera. Przed nowym szefem stoi trudne zadanie, gdyż dotychczasowa strategia odejścia od działalności budowlanej na rzecz usług dla energetyki i przemysłu nie przynosi zakładanych efektów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Per Utnegaard został prezesem Bilfingera

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

5 maj 2015 12:50


Bilfinger już pięciokrotnie w ciągu ostatniego roku dokonywał korekt wyników finansowych.

Nowy szef Bilfingera jest Norwegiem i ma 55 lat. Dotychczas Utnegaard kierował grupą Swissport International, czyli jednym z wiodących dostawców usług dla linii lotniczych oraz lotnisk, który działa w 45 krajach i zatrudnia ok. 60 tys. pracowników.

Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska m.in. w Deutsche Post i TNT. Natomiast karierę zawodową rozpoczynał w doradztwie biznesowym w AT Kearney.

- Jako menadżer z bardzo dużym, międzynarodowym doświadczeniem, Per Utnegaard wielokrotnie udowodnił swoje umiejętności przywódcze i strategiczne. Jestem przekonany, że jest odpowiednią osobą, aby doprowadzić spółkę do sukcesów - skomentował Eckhard Cordes, przewodniczący rady nadzorczej Bilfingera.

Utnegard zajął miejsce 67-letniego Herberta Bodnera, który pełnił obowiązki prezesa od sierpnia 2014 r. Wówczas ze spółki odszedł Roland Koch, biorąc na siebie odpowiedzialność za problemy grupy.

Herbert Bodner był poprzednikiem Kocha, a następnie zasiadał w radzie nadzorczej Bilfingera. Pod zarządem Kocha koncern przyjął strategię odchodzenia od działalności budowlanej w stronę bardziej zyskownych usług dla przemysłu i energetyki.

Jednak negatywna sytuacja w europejskiej, a zwłaszcza w niemieckiej energetyce, spowodowała duży spadek nowych zamówień.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.