Per Lundeen i Maciej Georg w radzie nadzorczej Arctic Paper

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Arctic Paper powołało Pera Lundeena oraz Macieja Georga na stanowiska członków rady nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Per Lundeen i Maciej Georg w radzie nadzorczej Arctic Paper

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

15 wrz 2016 13:11


Per Lundeen, obywatel Szwecji zamieszkały w Lund, jest absolwentem wydziału inżynierii chemicznej oraz technologii papieru na Uniwersytecie w Goteborgu.

Od prawie 40 lat pełni funkcje kierownicze w przemyśle chemicznym, produkcji papieru i opakowań. Przez 20 lat pracował w A&R Packaging Group, w tym przez 12 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego. Pełnił również funkcję prezesa ECMA – Europejskiego Związku Producentów Kartonu.

Lundeen jest związany z grupą Arctic Paper od 2013 roku, pełnił wtedy funkcję członka rady nadzorczej Rottneros AB.

W 2014 roku objął stanowisko prezesa oraz dyrektora zarządzającego Rottneros AB. Funkcje te będzie pełnił do 31 sierpnia 2016 roku.

Dodatkowo zasiada w radach nadzorczych następujących przedsiębiorstw:

- Fiskeby Board AB: Producent odnawialnych opakowań kartonowych,

- Rottneros AB: Producent celulozy,

- Strand Packaging AB: Producent kartonu i opakowań tekturowych.

Maciej Georg studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa oraz ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, gdzie uzyskał uprawnienia radcy prawnego.

W swojej karierze zawodowej pracował w kilku renomowanych kancelariach prawniczych w Warszawie, takich jak: Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak, Linklaters, Hogan & Hartson i KL Gates, gdzie zajmował się prawem bankowym, handlowym i cywilnym. Obecnie kieruje zespołem zajmującym się transakcjami finansowania w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii prawniczej Bird & Bird.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.