×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pełnomocnik ds. "Czystego powietrza" Bartomiej Orzeł złożył rezygnację

  • Autor: PAP/JP
  • 31 maj 2022 16:21

Bartłomiej Orzeł złożył rezygnację z funkcji pełnomocnika premiera ds. programu "Czyste powietrze" - poinformował we wtorek sam zainteresowany na Twitterze.

Pełnomocnik ds. "Czystego powietrza" Bartomiej Orzeł złożył rezygnację
Bartomiej Orzeł by pełnomocnikie premiera ds. programu "Czyste powietrze" przez 1,5 roku (fot. PTWP)
REKLAMA

"Złożyłem dziś rezygnację z funkcji Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu +Czyste Powietrze+. To było bardzo intensywne 1,5 roku, bardzo dużo udało się zrobić w zakresie przyspieszenia programu i zapewnienia mu finansowania. Zostawiam dobrze naoliwioną maszynę" - napisał na Twitterze Orzeł.

Funkcja pełnomocnika premiera ds. programu "Czyste powietrze" została utworzona na początku 2018 roku. Poprzednikiem Orła na tym stanowisku był Piotr Woźny.

Program "Czyste powietrze" ruszył we wrześniu 2018 roku i ma być realizowany przez 10 lat. Jego cel to wsparcie wymiany przestarzałych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na te bardziej ekologiczne tak, aby ograniczyć zjawisko niskiej emisji, której efektem jest smog, a także wsparcie termomodernizacji domów jednorodzinnych. Planowany budżet programu to ponad 100 mld zł.

Z końcem stycznia 2022 roku uruchomiono trzecią edycję programu, która uprawnia do otrzymania nawet 69 tys. zł na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła. Dotyczy ona osób o miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę - odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych.

Program "Czyste powietrze" rozróżnia przyszłych beneficjentów, a także wysokość dotacji - na dwie kategorie. W pierwszej kategorii są osoby, których dochód roczny nie przekracza 100 tys. zł i dla takiej grupy osób przewidziana jest dotacja podstawowa do 30 tys. zł. Druga część programu z podwyższonym poziomem dofinansowania jest skierowana do osób o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu do 1564 zł/osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Dla tej grupy beneficjentów przewidziana jest wyższa dotacja - nawet do 37 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pełnomocnik ds. "Czystego powietrza" Bartomiej Orzeł złożył rezygnację
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA