Paweł Wodziński będzie nowym dyrektorem Teatru Polskiego

Od 1 września nowym dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy będzie Paweł Wodziński. Pokieruje on bydgoską sceną przez trzy kolejne sezony. Dotychczasowy dyrektor, Paweł Łysak, z początkiem września stanie na czele Teatru Powszechnego w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Wodziński będzie nowym dyrektorem Teatru Polskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 sie 2014 15:10


"Bardzo się cieszę, że Paweł Wodziński przejmie funkcję dyrektora bydgoskiego teatru. Jest on znany w Bydgoszczy od początku mojej dyrekcji, ponieważ reżyserował tu wiele spektakli. Jestem przekonany, że to odpowiednia osoba do kontynuacji rozwoju teatru" - powiedział w środę dotychczasowy dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy Paweł Łysak, który na początku lutego wygrał konkurs na dyrektora Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie.

Czytaj też: Jakub Biegaj został dyrektorem warszawskiego Teatru Syrena

Jak podkreślił, nie żegna się jeszcze z Bydgoszczą, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, razem ze swoim zastępcą Pawłem Sztarbowskim poprowadzi przygotowania do tegorocznego Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. "5 października, czyli ostatniego dnia festiwalu, planuję oficjalne pożegnanie" - poinformował Łysak.

Czytaj też: Artyści bez wynagrodzeń. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru apelują o pomoc

Paweł Wodziński, którego w środę prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski powołał oficjalnie na stanowisko dyrektora teatru w Bydgoszczy, zaznaczył, że utożsamia się z bydgoską sceną teatralną i darzy teatr dużym uznaniem. "Naprawdę rzadko się zdarza, aby w ciągu ośmiu lat udało się stworzyć tak interesujące artystycznie miejsce osadzone w kontekście miasta. Nie jest to oderwana instytucja, która realizuje swoje hermetyczne sprawy, lecz właśnie teatr trwale związany z miastem" - powiedział Wodziński.

Dodał, że najbliższe półtora miesiąca nie będzie okresem inauguracji nowego programu, lecz raczej dokończeniem kadencji Łysaka.

"Mimo że formalnie moja kadencja zaczyna się 1 września, symbolicznie i programowo rozpocznie się 7 października, czyli po zakończeniu Festiwalu Prapremier. Chcę podkreślić swój szacunek i uznanie dla moich poprzedników i zamknąć ten okres w sposób pełen atencji" - zapowiedział Wodziński, wyrażając nadzieję, że Łysak będzie pojawiał się w Bydgoszczy, zarówno jako twórca, jak i uczestnik wydarzeń organizowanych przez teatr.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.