Paweł Szczerkowski szefem Ericsson Ericpol w Polsce

W środę (20 kwietnia) Ericsson ogłosił zakończenie procesu zakupu przedsiębiorstwa Ericpol. Szefem firmy został Paweł Szczerkowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Szczerkowski szefem Ericsson Ericpol w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 kwi 2016 11:26


Paweł Szczerkowski jest absolwentem wydziału inżynierii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W firmie Ericpol pracował od 1996 roku, przeszedłszy przez kolejne szczeble kariery zawodowej. Swoje umiejętności zarządzania doskonalił na kontraktach, jakie odbywał w ramach współpracy firm Ericpol i Ericsson w Szwecji, we Włoszech i w Holandii.

W 2010 roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego firmy Ericpol. Od 2014 r. zasiadał w zarządzie spółki jako wiceprezes.

Szczerkowski współpracuje również z uczelniami wyższymi. Jest m.in. członkiem Rad Biznesu Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej. W 2016 r. uzyskał tytuł „Osobowość Roku” w konkursie Regionalne Orły Eksportu, organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Wraz z nową nominacją w firmie Ericsson, Paweł Szczerkowski mianowany został członkiem światowego zespołu liderów działu rozwoju technologii radiowych (DURA Leadership Team) firmy Ericsson.

Paweł Szczerkowski ma wiele zainteresowań pozazawodowych. Aktywnie uprawia żeglarstwo i nurkowanie – posiada patent sternika oraz licencję PADI. Jest absolwentem szkoły muzycznej. Chopin należy do jego ulubionych kompozytorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.