Paweł Surówka prezesem PZU Życie

6
Paweł Surówka prezesem PZU Życie Stery w PZU Życie przejął Paweł Surówka. (fot. PZU)
• Paweł Surówka objął stanowisko prezesa PZU Życie.
• Z zarządu spółki została odwołana Beata Kozłowska-Chyła oraz Sebastian Klimek.
• Natomiast Dariusz Krzewina zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu PZU.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Surówka prezesem PZU Życie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 cze 2016 19:16


W czwartek (23 czerwca) rada nadzorcza podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Pawła Surówkę na stanowisko prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie. Jednocześnie odwołała ze składu zarządu Beatę Kozłowską-Chyłę oraz Sebastiana Klimka.

Sam rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU złożył natomiast Dariusz Krzewina.

Paweł Surówka jest absolwentem Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium.

W latach 2007-2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch. Reprezentował Bank w regionie CEE poprzez budowanie relacji z inwestorami, doradzał w zakresie zarządzania portfelem, alokacji aktywów oraz ich dywersyfikacji, instrumentów alternatywnych oraz analizy rynkowej.

W latach 2013-2015 pełnił funkcję członka zarządu Boryszew, dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Był też prezesem zarządów spółek zależnych z sektora automotive.

W trakcie pełnienia funkcji w grupie Boryszew odpowiadał za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. Odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii biznesowej dla obszaru automotive.

Ponadto odpowiadał za Mergers and Acquisitions w ramach polityki ekspansji oraz dezinwestycji grupy Boryszew, a także prowadził procesy restrukturyzacji spółek segmentu motoryzacyjnego.
Od 2015 roku był doradcą prezesa PKO Banku Polskiego oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy, odpowiedzialnym za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego, a także doradztwo i obsługę finansową dla największych klientów korporacyjnych w zakresie ich ekspansji i działalności zagranicznej.

Nowy prezes PZU Życie biegle posługuje się językami obcymi: angielskim, francuskim i niemieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.