Paweł Stańczyk nowym prezesem OLPP z grupy PERN

• W ramach postępowania kwalifikacyjnego rada nadzorcza spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) wybrała na nowego jej prezesa Pawła Stańczyka.
• Od lipca pełnił on obowiązki szefa tego podmiotu z grupy kapitałowej PERN.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Stańczyk nowym prezesem OLPP z grupy PERN

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

6 wrz 2016 13:08


O zakończeniu ogłoszonego w sierpniu konkursu na prezesa OLPP i wyborze na to stanowisko Stańczyka poinformowała we wtorek spółka.

Działający od 1997 r. OLPP jest największym w Polsce przedsiębiorstwem specjalizującym się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych. Spółka składuje paliwa do bieżącej dystrybucji, w ramach zapasów obowiązkowych, a także magazynuje państwowe rezerwy paliw ciekłych.

"Od kilku miesięcy Paweł Stańczyk pełnił w OLPP obowiązki prezesa zarządu. Jego wysokie kompetencje, kreatywność i umiejętności zarządcze, które poznaliśmy przez ten czas, pozwoliły nam z pełnym przekonaniem powierzyć mu funkcję prezesa zarządu" - powiedział cytowany w komunikacie OLPP Rafał Miland, przewodniczący rady nadzorczej tej spółki, zarazem wiceprezes PERN.

"Jest mi niezmiernie miło, że ponownie zostałem obdarzony tak dużym zaufaniem przez radę nadzorczą OLPP. Zdążyłem już poznać firmę, kontynuowanie rozpoczętych działań jest bardzo ważne dla spółki" - oświadczył Stańczyk po wyborze na nowego szefa OLPP.

Jak podał OLPP, Stańczyk jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej. Od 2006 r. był zastępcą prezydenta Ostrołęki, gdzie odpowiadał m.in. za politykę przestrzenną miasta, ochronę środowiska, utrzymanie oraz eksploatację obiektów i urządzeń komunalnych, a także koordynował projekty inwestycyjne.

Wcześniej Stańczyk pracował jako zastępca dyrektora ds. inwestycji zagranicznych i rozwoju gospodarczego w departamencie strategii i rozwoju regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Odbył również staż w Parlamencie Europejskim. Był też związany z samorządem, pełniąc funkcję przewodniczącego rady dzielnicy Białołęka miasta stołecznego Warszawy i kierując komisją planowania i budżetu.

W czerwcu Stańczyk został powołany do rady nadzorczej OLPP, a następnie, z początkiem lipca, został delegowany do czasowego wykonywania czynności członka zarządu tej spółki na stanowisku pełniącego obowiązki jej prezesa. Jak poinformował OLPP, Stańczyk interesuje się gospodarką zrównoważonego rozwoju, trenuje wschodnie sztuki walki, podróżuje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.