PARTNERZY PORTALU

Paweł Stańczyk i Mateusz Wodejko członkami zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych

  • Autor: PAP/JS
  • 7 mar 2017 14:15

• Rada nadzorcza Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) z grupy PERN powołała do zarządu spółki nowej kadencji dotychczas zasiadających tam: Pawła Stańczyka i Mateusza Wodejko.
• Obaj wybrani zostali w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Paweł Stańczyk i Mateusz Wodejko członkami zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Paweł Stańczyk, jak wcześniej, powołany został na prezesa OLPP, a Mateusz Wodejko na członka zarządu ds. finansowych spółki - poinformował PERN.

Stańczyk jest prezesem OLPP od września 2016 r. - wcześniej pełnił obowiązki szefa spółki, natomiast Wodejko pełni tam funkcję członka zarządu ds. finansowych od maja 2016 r.

"Ponowne powierzenie kierowania firmą dotychczasowemu zarządowi jest wyrazem uznania dla wcześniejszych osiągnięć Pawła Stańczyka i Mateusza Wodejko" - zaznaczył PERN, informując o nowej kadencji zarządu OLPP. Spółka podkreśliła, że w 2016 r. OLPP osiągnął "rekordowe wyniki finansowe" z zyskiem netto, który był tam wyższy od planowanego o ok. 50 proc. i stanowił ok. 140 proc. zysku za 2015 r.

"Przed zarządem OLPP bardzo intensywny czas" - zaznaczył PERN, przypominając m.in., iż od lutego trwa proces integracji obu spółek, którego celem jest "wzmocnienie wewnętrzne grupy kapitałowej PERN oraz zwiększenie jej wartości dla właściciela".

OLPP jest największym w Polsce podmiotem zajmującym się magazynowaniem i przeładunkiem paliw płynnych, z blisko 60-proc. udziałem w rynku krajowym. Spółka ma 19 czynnych baz paliw, których łączna pojemność wynosi ok. 1,8 mln metrów sześc. Przechowywane są tam m.in. paliwa do bieżącej dystrybucji, a także państwowe rezerwy. OLPP ma koncesje na magazynowanie paliw, ich wytwarzanie i obrót.

Wcześniej OLPP informował, że wartość inwestycji planowanych tam w 2017 r. ma wynieść ok. 47 mln zł. Wśród priorytetowych przedsięwzięć spółka wymieniała m.in.: instalacje dozowania estrów on-line, rozbudowę stanowisk nalewczych oraz kontynuację programu rozbudowy systemu zabezpieczeń zbiorników, a także inwestycje w automatykę i IT.

PERN, który posiada 100 proc. udziałów w OLPP, to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, która tłoczy ropę naftową rurociągiem "Przyjaźń" z Rosji do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także dwóch rafinerii w Niemczech: PCK Schwedt i Mider Spergau. Transportuje też surowiec dostarczany drogą morską do Naftoportu.

W Polsce PERN zarządza siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i paliwowych oraz bazami magazynowymi o łącznej pojemności ok. 3,5 mln metrów sześc. Spółka posiada Terminal Naftowy w Gdańsku, działający jako hub morski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paweł Stańczyk i Mateusz Wodejko członkami zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA