Paweł Smoleń w zarządzie Erbudu

Rada nadzorcza Erbud powołała Pawła Smolenia na trzeciego członka zarządu. Dołączy on do dotychczasowego zarządu firmy z dniem 1 września 2015 roku, kadencja zakończy się z dniem 28 maja 2018 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Smoleń w zarządzie Erbudu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

17 cze 2015 8:21


Skład zarządu Erbudu od dnia 1 września 2015 będzie przedstawiał się następująco: Dariusz Grzeszczak, Józef Adam Zubelewicz, Paweł Smoleń.

Paweł Smoleń ma wieloletnie doświadczenie w dużych spółkach energetycznych. Pracował m.in. na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. Operacyjnych w PGE, był dyrektorem strategii, rozwoju w Energy Business Grupy Vattenfall Europe w Niemczech, a także dyrektorem Centralnego Zarządzania Aktywami Produkcyjnymi całej Grupy Vattenfall. Do 2010 roku pełnił funkcję prezesa Vattenfall Heat Poland (dawniej Elektrociepłownie Warszawskie).

Paweł Smoleń należy do licznych organizacji branżowych. Przez cztery lata - do 2012 roku- był prezesem Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki przy Konfederacji Lewiatan. Ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz studium podyplomowe Marketing i Analiza Rynku w Szkole Głównej Handlowej. Jest generalnym dyrektorem górniczym III stopnia oraz członkiem stowarzyszeń biegłych rewidentów w Polsce (KIBR) i Wielkiej Brytanii (ACCA).

Nowy członek zarządu będzie odpowiedzialny za rozwój grupy w segmencie przemysłowym i energetycznym oraz wzmacnianie pozycji Erbud Industry, spółki zależnej od Emitenta.

Miejscem pracy Pawła Smolenia będzie siedziba Erbud SA w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.