PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Paweł Skowroński w radzie nadzorczej Remaku

Walne Remaku podjęło decyzję o powołaniu Pawła Skowrońskiego w skład rady nadzorczej spółki. W ten sposób uzupełniono wakat po Tadeuszu Weneckim, który zrezygnował pod koniec kwietnia.

Paweł Skowroński w radzie nadzorczej Remaku
Paweł Skowroński (fot.PTWP)
REKLAMA

Skowroński (ur. 1961) w branży energetycznej pracuje od połowy lat 80. ubiegłego wieku, gdy rozpoczął karierę w Energomontażu Północ. W latach 2003-2006 był prezesem Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W latach 2006-2007 prezes BOT Górnictwo i Energetyka, a w latach 2007-2012 dyrektor ds. strategii i rozwoju Vattenfall Poland. W latach 2011-2012 był wiceprezesem ds. operacyjnych PGE Polska Grupa Energetyczna.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 2013 r. jest prezesem spółek SAG Elbud Gdańsk oraz SAG Elbud Kraków. Ponadto od 1987 r. jest zatrudniony w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, obecnie jako docent.

Aktualnie w radzie nadzorczej Remaku zasiadają jeszcze: Sebastian Durek, Tadeusz Chmielniak, Robert Sołek i Wojciech Nowak.

W 2016 r. Remak miał 144,26 mln zł przychodów wobec 122 mln zł rok wcześniej. Spółka odnotowała 6,11 mln zł zysku netto wobec 4,7 mln zł zysku przed rokiem.

Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych Remak powstało w 1970 r. Od listopada 1994 r. firma - wyspecjalizowana przede wszystkim w pracach montażowych dla energetyki - jest notowana na GPW.

Remak jest kontrolowany przez Zarmen (51,62 proc.), a wśród znaczących akcjonariuszy spółki znajdują się jeszcze: Legg Mason TFI (14,07 proc.), OFE PZU „Złota Jesień” (13,53 proc.) oraz OFE Aviva BZ WBK (7,89 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paweł Skowroński w radzie nadzorczej Remaku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA