Paweł Konzal rezygnuje ze stanowiska prezesa w Krezusie. Przechodzi do Chevronu

Paweł Konzal, prezes kontrolowanej przez Romana Karkosika giełdowej spółki Krezus, zrezygnował ze stanowiska. Przechodzi do Chevron Corporation w Houston, gdzie będzie odpowiadał za strategię globalnego rozwoju tego międzynarodowego koncernu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Konzal rezygnuje ze stanowiska prezesa w Krezusie. Przechodzi do Chevronu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

7 lis 2014 7:25


Jak poinformował Krezus, Paweł Konzal złożył 6 listopada rezygnację ze stanowiska prezesa spółki. Swoje obowiązki ostatecznie zakończy 28 listopada.

Za mną ważny okres dla Krezusa w Afryce – mówi agencji Newseria Paweł Konzal. – Zakończyłem etap pozyskiwania koncesji i reprofilowania spółki. Na tym moja rola się zakończyła. Jestem przekonany, że firma jest gotowa do dalszego dynamicznego rozwoju, zarządzana już przez nowe władze.

Rezygnacja związana jest z objęciem zupełnie nowych obowiązków. Menedżera ze stajni Romana Karkosika przejmie teraz amerykański gigant - koncern Chevron.

Polak będzie w nim członkiem zespołu odpowiedzialnego m.in. za strategię globalnego rozwoju firmy, wycenę oraz zarządzanie portfolio aktywów posiadanych przez spółkę, a także negocjacje przejęć i sprzedaży aktywów oraz spółek na całym świecie. Działania te dotyczyć będą także oceny ekonomicznej, analizy decyzji, rozwoju i podtrzymywania relacji z zewnętrznymi partnerami oraz wsparciem dla transakcji aż do ich zamknięcia.

Paweł Konzal ma spore doświadczenie w branży energetycznej. Funkcję szefa firmy Krezus pełnił od kwietnia 2013 r. W tym czasie przeprowadził m.in. proces zmiany profilu spółki z funduszu inwestycyjnego skoncentrowanego na polskim rynku na firmę poszukiwawczo-wydobywczą aktywną na rynkach zagranicznych, głównie w Afryce.

Reprezentował też polski rząd, a później PGNiG w grupach roboczych poświęconych kwestiom sektora energii, a także bezpieczeństwu dostaw gazu ziemnego na forum europejskim.

Chevron jest drugą największą amerykańską firmą paliwową o rocznych przychodach rzędu 230 miliardów dolarów i zysku w wysokości 21,5 miliarda dolarów, co dało mu trzecie miejsce na liście Fortune 500 w 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.