Paweł Gruza nowym wiceministrem skarbu państwa

Premier Beata Szydło powołała Pawła Gruzę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Gruza nowym wiceministrem skarbu państwa

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

26 kwi 2016 22:18


Paweł Gruza urodził się 1 czerwca 1977 roku w Warszawie. To absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w licznych merytorycznych szkoleniach, seminariach i konferencjach w Polsce i za granicą (m.in. kursy standardów rachunkowości polskiej i międzynarodowej, ustawodawstwo gospodarcze Unii Europejskiej, międzynarodowe planowanie podatkowe, branżowe programy szkoleniowe).

Posiada szerokie doświadczenie zawodowe. Zarządzał wieloma interdyscyplinarnymi projektami dla firm z sektora przemysłowego i finansowego. W latach 2000-2006 pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst & Young. Od 2007 roku wspólnik i członek zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a od lipca 2014 r. partner, a następnie wspólnik polskiej kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax.

Jest współautorem pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautor pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT (2004, wybór i redakcja orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE). Autorem artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz prasie ekonomicznej, ekspertem ds. finansów i gospodarki Fundacji Republikańskiej; w styczniu 2016 r. powołany do jej zarządu.

Włada biegle językiem angielskim.       

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.