×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Paulina Florjanowicz pokieruje Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów

  • Autor: PAP/RAF
  • 24 gru 2022 10:04

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał dr Paulinę Florjanowicz na stanowisko dyrektora Narodowego Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Pięcioletnia kadencja nowej dyrektor rozpocznie się 31 grudnia 2022 r. – poinformował w piątek resort kultury.

Paulina Florjanowicz pokieruje Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
(Fot. www.gov.pl/
REKLAMA

Paulina Florjanowicz jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad dwudziestu lat zawodowo związana z sektorem kultury, początkowo z organizacjami pozarządowymi, a następnie z instytucjami publicznymi: Narodowym Centrum Kultury (2003-05), Narodowym Instytutem Dziedzictwa, którego była dyrektorem w latach 2010-13 oraz Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, gdzie w latach 2013-16 była pełnomocnikiem dyrektora ds. relacji międzynarodowych. Od 2016 r. była dyrektorem Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odpowiadała za nadzór nad sektorem muzealnym oraz polityką pamięci.

Dr Florjanowicz jest członkiem European Association of Archaeologists, International Committee for Museum Security oraz wielu rad muzealnych działających przy muzeach krajowych. Ekspertka i wykładowca międzynarodowych grup refleksyjnych z obszaru zarzadzania dziedzictwem, statystyką i edukacją kulturalną (aktualnie Europejskiego Znaku Dziedzictwa, Cultural Routes programme, Archaeological Heritage Prize), autorka wielu publikacji naukowych poświęconych tym zagadnieniom.

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów działa w obecnym kształcie od 2011 r. Do zadań instytutu należy upowszechnianie wiedzy o muzeach, udzielanie wsparcia instytucjom muzealnym, tworzenie nowoczesnych programów naukowych i edukacyjnych, aktualizowanie systemu informacji o muzealnictwie i zbiorach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paulina Florjanowicz pokieruje Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA