×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Patryk Felmet nowym dyrektorem w Porcie Gdańsk

 • Anna Trojanowska
  AT
 • 5 paź 2017 12:40

Patryk Felmet dołączył do zespołu managerów Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i objął stanowisko Dyrektora do Spraw Rozwoju.

Patryk Felmet nowym dyrektorem w Porcie Gdańsk
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Felmet będzie odpowiadał za stworzenie całościowej strategii obecności Portu Gdańsk na rynkach międzynarodowych. Zajmie się także działaniami marketingowymi. Dotychczas kierował Przedsiębiorstwem Usług Portowych Rezerwa, spółką zależną ZMPG.

- Bardzo się cieszymy, że do naszego zespołu dołączają tak zdolni managerowie. Patryk Felmet w
czasie swojej ponad rocznej pracy w podległej Portowi spółce udowodnił swoje wysokie kompetencje. Pokazał, że z firmy zagrożonej upadkiem, którą była Rezerwa, w tak krótkim czasie można zrobić przedsiębiorstwo przynoszące zyski. Liczymy, że jego praca i zaangażowanie pozwolą jeszcze lepiej budować pozycję Portu Gdańsk jako lidera usług portowych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – podkreśla Łukasz Greinke, prezes ZPMG.

Dodał, że wyniki kierowanej przez Felmeta spółki budzą uznanie.

- Gdy w lipcu 2016 roku obejmował stanowisko prezesa, Rezerwa była spółką przynosząca straty. W ciągu roku ta sytuacja diametralnie się zmieniła: tylko za sierpień 2017 spółka wygenerowała ponad 93 tys. zł zysku brutto, a na koniec sierpnia narastająco jej zysk wyniósł ponad 225 tys. zł - dodał.

- Odchodzę z Rezerwy z poczuciem dobrze wykonanego zadania i przekonaniem, że firmę pozostawiam w dobrych rękach. Jestem świadomy, że obejmując funkcję dyrektora w Porcie Gdańsk, przyjmuję na siebie ogromną odpowiedzialność za przyszłość tej spółki. To ogromne wyzwanie, ale jestem przekonany, że wspólnie z Zarządem ZPMG stworzymy nową jakość – mówi Patryk Felmet

- Moim celem będzie stworzenie dalekosiężnej strategii marketingowej dla rynków międzynarodowych tak, by budować mocną pozycję ZMPG na świecie. Wspólnie z zarządem Portu uznaliśmy, że jest to priorytetowe zadanie dla działu rozwoju i marketingu. Port Gdańsk jest jednym z najprężniej rozwijających się portów w regionie Morza Bałtyckiego. Z roku na rok coraz silniej konkuruje z największymi głębokomorskimi portami Europy Zachodniej. W przyszłości, dzięki dalekosiężnym planom modernizacyjnym, Port Gdańsk ma ogromne szanse stać się największym i najbardziej liczącym się portem na Bałtyku. Już teraz plasuje się w ścisłej czołówce pod względem przeładunków. W pierwszym półroczu 2017 roku zanotował najlepszy w swojej historii wynik, przeładowując ponad 18,5 mln ton towarów - dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Patryk Felmet nowym dyrektorem w Porcie Gdańsk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Beata 2017-10-24 11:33:11

  Już może włączać w swoje strategie profesjonalne i osobiste przyszły rozwinięty port w Elblągu (dzięki przekopaniu kanału przez mierzeję).

 • janes 2017-10-18 15:55:01

  Panie Patryku gratuluję ,życzę dalszych sukcesów .Na ul.Rotterdamską miałby Pan zdecydowanie bliżej ,żałuję tego bardzo

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA